UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Na północy pojedziemy komfortowo

 
Elbląg, Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, wicemarszałek Miron Sycz i przedstawiciel firmy Strabag Grzegorz Orłowski.
Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, wicemarszałek Miron Sycz i przedstawiciel firmy Strabag Grzegorz Orłowski. (fot. Urząd Marszałkowski)

Droga wojewódzka między Pieniężnem a Braniewem zyska europejski standard a samo Pieniężno – długo wyczekiwaną obwodnicę. Inwestycja będzie kosztować 81 milionów złotych i ma zostać ukończona w ciągu dwóch lat.

Dziś w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie została podpisana umowa z wykonawcą robót budowlanych na drodze wojewódzkiej nr 507 Braniewo – Pieniężno na odcinku Wola Lipowska – Pieniężno. Całkowita wartość projektu to 81,2 mln zł. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 85 proc. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. 10 proc. środków pochodzi z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego, 5 proc. z budżetu państwa.
       — Jest to II etap rozbudowy drogi wojewódzkiej 507, zamykający całość przedsięwzięcia, dzięki któremu cały, blisko 29-kilometrowy, odcinek między Braniewem i Pieniężnem przejedziemy drogą o wysokim, europejskim standardzie — powiedział marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. — Jak widać, prace na drogach wojewódzkich idą pełną parą, a wszystko to w trosce o komfort i bezpieczeństwo podróżnych.
       Zakres projektu obejmuje prawie 14 km drogi i stanowi II etap rozbudowy drogi 507 Braniewo – Pieniężno. Początek znajduje się ok. 1 km za Wolą Lipowską, koniec stanowi skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 512 (ul. Lidzbarska w Pieniężnie). W ramach inwestycji zaplanowano też budowę obwodnicy Pieniężna oraz budowę miejsca do kontroli pojazdów ciężarowych. Projekt przewiduje też m.in.: wzmocnienie nawierzchni, przebudowę skrzyżowań, zastosowanie elementów spowolnienia ruchu, budowę i przebudowę chodników, ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek rowerowych, przebudowę i budowę zatok postojowych, w tym budowę parkingu w Braniewie, wycinkę drzew i krzewów kolidujących z przebudową oraz zagrażających bezpieczeństwu użytkowników ruchu drogowego, wraz z wykonaniem nasadzeń zastępczych oraz budowę oświetlenia drogowego na terenie przyległych miejscowości.
       Rozpoczęcie robót zaplanowano na 16 lipca zakończenie – 2 października 2021 roku.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama