UWAGA!

Teraz ja - Niepoukładane puzzle

 
Elbląg, Niepoukładane puzzle
fot. nadesłana

S7 polska droga ekspresowa Gdańsk – Rabka-Zdrój o łącznej długości ok. 720 km. Leży w ciągu tras europejskich E28 (na odcinku Gdańsk-Lipce - Elbląg-Wschód) i E77. Łączy aglomeracje: gdańską, warszawską, kielecką i krakowską. Nas, elblążan głównie interesuje odcinek Gdańsk- Elbląg.

Jak powszechnie wiadomo, nadal nie jest on skończony, co grosza jak na razie nie są prowadzone żadne prace, co z reszta widać jadąc samochodem w stronę Trójmiasta. Trasa ta pierwotnie miała być gotowa w pełni na Euro 2012.
       Mamy rok 2014 i jadąc z Warszawy do Gdańska raz jedziemy szybko, ponieważ istnieją dwa pasy w obie strony, a raz borykamy się z utrudnieniami ruchu na zaczętych i nie remontowanych odcinkach drogi - niczym niepoukładane puzzle.
       W lokalnych mediach, gdańskich i elbląskich ostatnio słyszałem, że budowa ekspresowej trasy z Elbląga do Gdańska zacznie się niebawem, powstają wizualizacje i plany. Tymczasem z doświadczenia wiemy, że wiele razy na samych wizualizacjach się kończyło.
       Postanowiłem zasięgnąć opinii profesora wyższej uczelni ds. transportu. Ten natomiast odpowiedział, że finanse na rozwój infrastruktury drogowej na najbliższe lata szybko się kończą i dokończenie budowy tej trasy stoi pod wielkim znakiem zapytania.
       Kiedy więc dotrzemy do Trójmiasta w 30-40 minut?
      
Luks
Liczba publikacji: 6
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
2.3 79 17

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Hm. .. A o czym jest ten artykuł?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww(2014-02-28)
 • No tak, hm i mamy zagadnienie bez jednej niewiadomej. A niewiadoma to, czy naprawdę warto jechać do Gdańska. Czy nie lepiej do Braniewa. Jest fajna droga. I w Braniewie mieszkają fajni ludzie.
 • Typowe polskie malkontenctwo. Jeśli autor artykułu nie wie wszystkiego o sprawie niech nie pisze. Ja jeżdzę w stronę Trójmiasta i widzę prowadzone prace ( chodzi o prace związane z badaniem gruntu pod drogę - było to widać nawet wczoraj tj. 27.02.2014.) A jeśli chodzi o zaczęte i nieremontowane odcinki drogi to prosze autora artykułu o podpowiedź bo ja takich nie zauważyłem ( jedynie starą " siódemkę" która nie była zaczęta )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  kierowca(2014-02-28)
 • Czemu ma służyć ten tekst, bo mam nieodparte wrażenie, że sprowokowaniu bezpodstawnego ataku na urząd prezydenta miasta. Proszę zważyć ile obecny prezydent rządzi. Niespełna 8 miesięcy. Kiedy wobec tego miał znaleźć czas w swoim napiętym harmonogramie i zająć się sprawą. Zresztą o jakiej sprawie tu mówimy. Jakiś placyk gdzieś w mieście. Pełno jest takich skwerów i nie rozumiem tego bicia piany akurat w tym przypadku. Nie podoba się, to wyprowadźcie się do Trójmiasta. My tu takich wichrzycieli nie potrzebujemy. Peace
 • W 40 minut to i teraz dojedziemy. Od pisania artykułów hajs się nie znajdzie. Też się nie mogę doczekać 2 pasów Gdańsk-Elbląg, ale nie bardzo rozumiem o czym autor chciał napisać Jak będzie kasa, to będzie budowa. A odcinek ten jest jednym z tych, które mają realną szansę w najbliższych latach powstać.
 • Czlowieku piszesz aby pisac bez znajomosci tematu!!! Prace gruntowe sa juz prowadzone, wykonawca wybrany, budowa rusza w tym roku. .. o co Ci chodzi?
 • Autor tego tekstu moim zdaniem wyraża obawę o to, że droga tak ważna dla rozwoju Elbląga niestety nie powstanie!Dlaczego droga dla Elblążan jest tak ważna, u nas w Elblągu rynek pracy dramatycznie i szybko się kurczy, wielu z nas nie stać na kupno mieszkania w Tri-city, wynajem mieszkań tez tam nie jest tani, dobra, bezpieczna droga do Gdańska była by dla nas szansą na uniknięcie bezrobocia!Zwłaszcza, że stawki godzinowe i kontrakty są tam wyższe, bo to pomorskie, a nie warmińsko mazurskie, osobiście wolałbym dwie godziny dziennie poświęcić na dojazd do pracy i mieszkać w moim Elblągu niż być bez szans na pracę i podpisywać listę na pośredniaku!Elbląg był zawsze silnie powiązany gospodarczo i historycznie z Gdańskiem, nasze władze miasta powinny być bardziej zainteresowane i zdeterminowane do walki by jak najszybciej ten odcinek powstał, bo to jest szansa na rozwój naszych firm usługowych i pracy dla Elblążan!Bo w tej chwili współpraca Elbląga z Olsztynem to jakieś nieporozumienie i pomyłka!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  ŻądamEB(2014-02-28)
 • DOBRZE powiedziane! brawa dla Autora! Chcemy w Polsce Dróg!
 • " Kiedy więc dotrzemy do Trójmiasta w 30-40 minut?" - w normalny dzień, kiedy nie ma nieprzewidzianych wypadków, korków spowodowanych świątecznymi wyjazdami, z normalną (nie jakąś szaleńczą) prędkością można spokojnie dojechać z Elbląga do rafinerii w Gdańsku w 40-45 minut.
 • kolejne bla, bla, bla, bla o niczym. Do tego z błędami i ortograficznymi, i rzeczowymi.
 • Koszwały - Nowy Dwór Gdański - Kazimierzowo (40 km): 2014-2020 Na zlecenie gdańskiego oddziału GDDKiA przygotowywana jest dokumentacja programowo-lokalizacyjna budowy drogi ekspresowej S7 Gdańsk (A1 i S6) – Elbląg (S22) na odcinku Koszwały - Kazimierzowo (ukończenie projektu budowlanego spodziewane jest w marcu 2014). Odcinek liczyć będzie 40km, rozpocznie w miejscowości Koszwały na węźle Żuławy Zachód, gdzie kończy się Południowa obwodnica Gdańska a zakończy w miejscowości Kazimierzowo, gdzie zaczyna się Obwodnica Elbląga. Droga ekspresowa będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. Na trasie przewidziano sześć węzłów: Cedry Małe, Dworek, Nowy Dwór Gdański (już zrealizowany), Ryki, Jazowa (Żuławy Wschód), Kazimierzowo (Elbląg Zachód). W ramach projektu zostaną zaprojektowane 32 obiekty mostowe (m. in. nowy most nad Wisłą w okolicach Kiezmarka oraz most nad Nogatem w Jazowej) oraz 30 przejść dla zwierząt. Obecnie istniejący węzeł w Kiezmarku zostanie zlikwidowany, w zamian za ten węzeł powstanie w Cedrach Małych[12]. W ramach tego projektu zbudowany zostanie wiadukt w ciągu ul. Żuławskiej w Elblągu, aby podwyższyć do standardu drogi ekspresowej fragment obwodnicy Elbląga (tj. proj. Elbląg Zachód - Elbląg Południe), obecnie istnieje tam kolizyjne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Rozważana jest jeszcze budowa węzła w kierunku Adamowa i Marzęcina w Kazimierzowie. Spodziewany czas realizacji tego odcinka ma wynosić 2,5 roku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  Gioconda(2014-02-28)
 • A ja dodam, że ta droga do Gdańska będzie kosztowac jakies 3,5 do 4 miliardów zł!; ) Teraz wiecie czemu nie powstała na Euro!; )
Reklama