UWAGA!

Nowe skrzyżowanie z Grunwaldzką

 Elbląg, W tym miejscu powstanie nowe skrzyżowanie
W tym miejscu powstanie nowe skrzyżowanie (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

3,8 mln złotych będzie kosztować budowa skrzyżowania ul. Związku Jaszczurczego z al. Grunwaldzką. Władze miasta podpisały już umowę z wykonawcą – firmą MTM z Gdyni.

Po kilkudziesięciu latach przerwy mieszkańcy ul. Związku Jaszczurczego, Oboźnej i Bałuckiego zyskają dogodny wyjazd w al. Grunwaldzką. W ostatnich latach przybyło tu ponad 200 mieszkań (w tym ponad 150, których budowa się kończy), a to bez udrożnienia ul. Związku Jaszczurczego mogłoby spowodować drogowy paraliż tej części miasta.

Połączenie ul. Związku Jaszczurczego z al. Grunwaldzką ma być gotowe do września 2023 roku. Prace wykona firma MTM z Gdyni, która wygrała przetarg w tej sprawie. Władze miasta już podpisały z nią umowę.

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania oraz przebudowa ulicy Związku Jaszczurczego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Oboźną do placu Grunwaldzkiego. Zmiany obejmą także trakcję tramwajową, oświetlenie uliczne, kanalizację deszczową, sieć gazową i elektroenergetyczną. Planowana jest też przebudowa i budowa chodników, miejsc postojowych, ścieżek rowerowych wraz z zagospodarowaniem zieleni i elementami małej architektury.

Wartość prac to 3,8 mln złotych.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama