UWAGA!

Nowoczesne magazyny powstaną przy S7 (aktualizacja)

 
Elbląg, Nowoczesne magazyny powstaną przy S7  (aktualizacja)
(fot. wizualizacja Accolade)

Grupa Accolade, międzynarodowa firma budująca centra logistyczne w Europie, chce zainwestować w Elblągu. Przy trasie S7 powstaną dwa magazyny o łącznej powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych. Znamy już dokładną lokalizację.

Accolade na miejsce swoich najnowszych inwestycji wybrała Elbląg i Koszalin. Powstaną tu centra logistyczne o łącznej wartości 50 mln euro.

- Pomorze, dzięki swojemu położeniu, przyciąga wielu inwestorów, w tym pochodzących ze Skandynawii i Niemiec, stając się atrakcyjną lokalizacją dla rynku magazynowego. Koszalin, zaraz po Szczecinie, w którym Accolade silnie zaznaczyło już swoją obecność, jest drugim co do wielkości ośrodkiem miejskim w województwie i charakteryzuje się dużym potencjałem rozwoju gospodarczego. Park w Koszalinie będzie więc doskonałą propozycją dla firm, chcących rozwijać się na Pomorzu, zwłaszcza, że oferuje również korzyści płynące z położenia w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Elbląg z kolei, dzięki realizowanym tam projektom infrastrukturalnym, będzie dalej intensywnie się rozwijał. Budowa kanału na Mierzei Wiślanej umożliwi statkom wpływanie w rejon Zalewu Wiślanego, a także zapewni dostęp do elbląskiego portu. Oba miasta, dzięki szkołom wyższym znajdującym się na ich terenie, otwierają pracodawcom drzwi do pozyskania wykwalifikowanej kadry pracowniczej - mówi Michał Białas, country head Accolade Poland.

W Elblągu Accolade zainwestuje w budowę dwóch nowoczesnych magazynów o łącznej powierzchni 20 tys. m kw. - Jedna z hal o powierzchni 2 000 m kw ma już najemcę - firmę transportowo-logistyczną DPD, która wprowadzi się do niej w I kwartale 2022 roku – informuje Accolade.

Grupa Accolade jest właścicielem sieci 41 parków przemysłowych w Czechach, Polsce, Niemczech, na Słowacji i w Hiszpanii.

 

Aktualizacja z poniedziałku: Jak się dowiedzieliśmy, magazyny mają powstać na działce między ulicami Nizinną i Polderową (tuż przy starej trasie nr 7, obok której biegnie nowa S7). Obecnie właścicielem nieruchomości jest firma PDC Industrial Center 176 Sp. z o.o. Na razie jeszcze inwestor nie wystąpił o pozwolenie na budowę. - Obecnie procedowane jest pozwolenie na rozbiórkę istniejących na działce obiektów - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Elbląska inwestycja Grupy Accolade ma kosztować 19 mln euro.

oprac. RG na podst. informacji inwestora
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama