UWAGA!

O geodezji, kartografii, informacji przestrzennej i nie tylko

W piątek zakończyła się w Elblągu dwudniowa konferencja poświęcona Ośrodkom Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej pod tytułem „Rola geodezji w społeczeństwie informacyjnym”. Była to już dziesiąta, jubileuszowa konferencja, której organizatorami corocznie są Prezydenta Elbląga oraz Koło Zakładowe Stowarzyszenia Geodetów Polskich przy OPEGIEKA w Elblągu.

Patronat nad imprezą niezmienne sprawuje Główny Geodeta Kraju - od niespełna 3 tygodni funkcje tę pełni Jolanta Orlińska. Elbląska Konferencja była więc doskonałą okazją do zaprezentowania swojej osoby oraz pomysłów na organizację państwowej służby geodezyjnej przez nową Prezes GUGIK-u.
     Na tegoroczną Konferencja udało się zaprosić europejskie sławy środowiska geodezyjnego. Byli to m.in. szefowa Brytyjskiej Służby Geodezyjnej Ordnance Survey dr Vanessa Lawrence, zastępca głównego geodety Rosji Gennady Pobedinsky, główny geodeta Szwecji Stig Jonsson, przewodniczący Państwowej Służby Geodezji, Kartografii i Katastru na Ukrainie Volodymyr Tkalich a także przedstawiciele geodezji norweskiej, Słowacji, Litwy, Hiszpanii i Holandii.
     Tak znakomite grono prelegentów oraz gości świadczy o tym, jak wielkiej rangi nabrała ta Konferencja, stając się dziś konferencją międzynarodową. Jest to niewątpliwie największa i najważniejsza impreza tego typu w Polsce.
     Zarówno tematyka jak i zakres prezentowanych referatów spotkały się z żywym zainteresowaniem blisko 350 uczestników imprezy. Podczas pierwszego dnia Konferencji organizację służby geodezyjnej w swych macierzystych krajach zaprezentowali zaproszeni prelegenci z zagranicy. Szczególnie wystąpienie Vanessy Lawrence z Ordnance Survey (Wielka Brytania) było doskonałym przykładem na to, w jakim kierunku zmierzają światowe trendy w geodezji, jak rozwija się ta dziedzina w Wielkiej Brytanii, jak wiele należy jeszcze zrobić, by dorównać najlepszym w tym zakresie.
     - Jesteśmy przekonani, że elbląska konferencja jest właśnie tym miejscem, w którym rodzą się nowe pomysły, w którym dyskutuje się o najważniejszych dla Polski aspektach prawno-organizacyjnych w geodezji i nie tylko. Już dziś więc dziękujemy wszystkim uczestnikom i gościom X Konferencji i zapraszamy na przyszły rok - na XI już Konferencję ODGiK - dodają organizatorzy.
     

 


     Sponsorem Głównym konferencji było Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne OPEGIEKA sp. z o.o. w Elblągu.
     Więcej na temat X Konferencji w Elblągu na stronach www.geoforum.pl oraz www.opegieka.pl

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Konferencje i owszem, coraz wspanialsze i bogatsze w atrakcje. Szkoda tylko, że smutna i siermiężna rzeczywistość nie dorównuje barwnym opowieściom ze świata.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-04-22)
 • Nie narzekajmy aborygenie miejscowy bo to jest naprawde jedna z nielicznych imprez nazwijmy to naukowych, ktora na stale gosci w Elblagu, jest rozpoznawalna w Polsce i cieszy sie duzym zainteresowaniem ludzi zwuazanych zawodowo z geodezja, a ze w naszym kraju wszystko jest inne niz powinno byc wiadomo nie od dzis i miejmy nadzieje ze dieki takim spotkaniom bedzie szlo ku lepszemu.
 • Czytanie ze zrozumieniem - to jednak problem niektórych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-04-23)
Reklama