UWAGA!

O tym, co najważniejsze – Elbląg 2020+

 Elbląg, O tym, co najważniejsze – Elbląg 2020+
(fot. WS)

Budowa obwodnicy wschodniej, mostu na rzece Elbląg, który zastąpi most pontonowy w Nowakowie i trakcji tramwajowej w ciągu ulic Gen. Grota-Roweckiego i 12 Lutego – to najważniejsze zamierzenia inwestycyjne Elbląga do 2020. Wczoraj (5 lutego) na temat przygotowywanej „Strategii Rozwoju Elbląga 2020+” debatowali radni Rady Miejskiej.

W poniedziałek 10 lutego mają się odbyć konsultacje społeczne na jej temat – o godz. 16 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.
       Oto lista przedsięwzięć priorytetowych, które mają być zapisane w strategii:
       – Budowa bocznicy kolejowej i terminalu nr 2 w porcie morskim w Elblągu.
       – Budowa drogi powiatowej klasy G (czyli obwodnicy wschodniej Elbląga.
       – Budowa i rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Elblągu.
       – Budowa mostów na rzece Elbląg i Kanale Jagiellońskim wraz z układem komunikacyjnym (zastępujących most pontonowy w Nowakowie).
       – Budowa nowego nadbrzeża przy ul. Radomskiej wraz z przedłużeniem terminala składowo-przeładunkowego.
       – Budowa obrotnicy dla statków na rzece Elbląg.
       – Budowa trakcji tramwajowej w ciągu ulic Gen. Grota-Roweckiego i 12 Lutego wraz z zakupem nowych wagonów oraz modernizacją bazy zajezdniowej.
       – Centrum Diagnozowania Zawodowych Uzdolnień Młodzieży.
       – Centrum Doskonalenia Kompetencji Administracji.
       – Centrum Wdrażania i Jakości dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw i sektora edukacji.
       – Cyfrowe centrum informacji Zalewu Wiślanego i rzeki Elbląg.
       – Elbląskie Centrum Integracji Społecznej.
       – Miejska sieć przestrzeni parkowo-rekreacyjnych od Parku Planty poprzez: ul. Grota Roweckiego, Plac Konstytucji, Park Traugutta, Park Oliwski, Park Dolinka, ul. Marymoncką do Parku Leśnego Bażantarnia.
       – Modernizacja sieci ciepłowniczej EPEC, w tym sieci przesyłowych, likwidacja grupowych węzłów ciepłowniczych, budowa układów odpylania.
       – Przebudowa zabezpieczenia przeciwpowodziowego lewego brzegu rzeki Elbląg w Elblągu.
      

 

– Rewitalizacja otwartego kąpieliska miejskiego (budowa centrum sportu i rekreacji.
       – Budowa bloku operacyjnego przy szpitalu, dla którego organem założycielskim jest Gmina Miasto Elbląg (prawdopodobnie tym przy ul. Komeńskiego).
       – Rewitalizacja Wyspy Spichrzów.
       – Rozbudowa Elbląskiego Parku Technologicznego o nowe funkcje biurowe, laboratoryjne i produkcyjne.
       – Skomunikowanie dzielnicy przemysłowo-mieszkaniowej Zatorze z drogą wojewódzką nr 500 oraz 503.
       – Święto Chleba w Elblągu.
      
      

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Lista potencjalnych inwestycji lepiej opisana, aniżeli w info. elblag. pl. Ciekaw jestem co się kryje pod " Centrum Diagnozowania. .. " , " Centrum Doskonalenia. .. " i " Centrum Wdrażania. .. " . Brzmi to wszystko mega lakonicznie i tylko można się domyślać co za tym miałoby stać. Zdecydowanie bardziej wolałbym przeczytać np. o Centrum Edukacji Artystycznej dla młodzieży, gdzie ta moglłaby się kształcić, wystawiać prace i rozwijać we wszelkich aspektach sztuki: malarstwie, rzeźbie, muzyce, foto i video, etc. , albo o Centrum Nauki i Edukacji, gdzie dzieci i młodzież mogłyby poznawać nauki ścisłe w sposób dużo przyjemniejszy, aniżeli na zajęciach w szkole. No i przydałby się jeszcze koncept na pozyskiwanie nowych inwestorów do naszego grodu, bo ci są kluczem sukcesu i powodzenia przedsięwzięcia.
 • Tematy ciekawe, będę się zapoznawał z propozycjami i ich obudową finansowo-projektową. Brak mi logistyki systemu powiadamiania i systemu pomocy w sytuacjach zagrożeń. Koszty obecnego systemu to haracz dla Olsztyna. Może tak porozmawiać w cztery oczy z Wojewodą? Nowe uregulowania prawne dają taka możliwość, a i obsługa mieszkańców Elbląga się zdecydowanie poprawi. Ps przeganianie dzików od śmietników to chyba nie najważniejsze zadanie Zarządzania Kryzysowego. Integracja służb w miejscu i obok trasy S7 i S22 oraz Żuław to jest istota sprawy. CPI dawno przestało być bogiem w MSWiA- posadzili 41 decydentów to i może czas zweryfikować ich wytwory?
 • Po co komu te nadbrzeża jak tych co są nie można wykorzystać, a te wszystkie centra to po to by bezrobocie zminiejszyć w administracji? Czy Święto Chleba to teraz już strategia? Czy ten tramwaj jest aż tak komuś potrzebny? Pytania, pytania, pytania. Jakiś koszmar.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  7
  witstwosz(2014-02-05)
 • – Skomunikowanie dzielnicy przemysłowo-mieszkaniowej Zatorze z drogą wojewódzką nr 500 oraz 503. najbardziej niecierpiąca zwłoki inwestycja udrażniająca miasto
 • Najważniejsze to jak nazwać rondo przy Agrykola
 • Wczoraj (5 lutego)? To jaki dziś dzień proszę o pomoc, bo miałam wyjść za maz 5 a to znaczy, ze przespalam; )
 • W Nowakowie należy wybudować wrota przeciwpowodziowe.
 • no nareszcie mamy prezydenta z jajami
 • zapomniano o przenosinach pomnika Janka Krasickiego i zabudowie Sródmieścia Elbląga, by nasze miasto mialo w końcu CENTRUM. Dotychczas 1/3 to wolne niezagospodarowane tereny ze szczególnym uwzględnieniem obskurnego i zasmieconego placu prywatnego wlaściciela miedzy Baluckiego, Parkową i pomnikiem Odrodzenia.
 • Zatorze niewielkim nakladem / jest przecież most / powinno być jak najszybciej skomunikowane z obwodnicą, czyli S7., a Hetmanska poprzez przebicie obok Komendy i PWSZ połączona ze skrzyzowaniem Fabryczna / Malborska i dalej do obwodnicy. .To nie są wielkie koszty.
 • Co za indianery dali upust swojemu intelektowi ?.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  wyborca(2014-02-05)
 • chcialoby sie vilku poprzecinac vstegi na otvarciach tych investycji. Nic z tego, davno juz cie bedzie v Ratuszu. Pozostanie po tobie tylko niesmak i radosc vyborcov z rzadov PO
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  5
  zajæc(2014-02-06)
Reklama