UWAGA!

Oni chcą zmodernizować Dolinkę

Trzy firmy – dwie z Elbląga i jedna z Podkarpacia – wystartowały w przetargu na modernizację parku Dolinka połączoną z odnową amfiteatru. Dwie oferty mieszczą się w kwocie, szacowanej przez urzędników, więc wiele wskazuje na to, że inwestycja ruszy w najbliższym czasie.

7 milionów 350 tys. zł brutto – na tyle miejscy urzędnicy oszacowali wartość prac budowlanych, które trzeba wykonać w parku Dolinka. Dzisiaj odbyło się otwarcie ofert firm nadesłanych na przetarg. Swoja propozycje przedstawiły dwa elbląskie przedsiębiorstwa – Zakład Usług Budowlanych Mytych (7,65 mln złotych brutto) oraz Zakład Usług Ogólnobudowlanych Mirosław Markiewicz (7,35 mln zł). Najtańszą ofertę złożyła firma Apis Polska z Jarosławia (województwo podkarpackie) – 6,85 mln złotych. Każdy z potencjalnych wykonawców zobowiązał się do zrealizowania prac budowlanych w terminie 12 miesięcy od podpisania umowy, udzielenia na nie 60 miesięcy gwarancji, prowadzenia przez 36 miesięcy prac pielęgnacyjnych dotyczących nasadzeń i zieleni i zatrudnienia przy pracach m.in. osób bezrobotnych.

Kto wygra przetarg? Komisja w najbliższych tygodniach zbada szczegóły ofert i przedstawi zwycięską propozycję prezydentowi. Bez względu na to kto wygra, realizacja inwestycji nie wydaje się zagrożona. Powinna być gotowa w wakacje przyszłego roku.

Co ma się zmienić w parku Dolinka? Na dziewięciu hektarach powstanie miejsce do wypoczynku i rekreacji dla poszczególnych grup wiekowych – od dzieci po seniorów. Zostanie zamontowanych około 70 różnego rodzaju urządzeń, m.in. domki, labirynty, huśtawki, zestawy wspinaczkowe, hamaki, trampoliny, zjazdy linowe i zjeżdżalnie, siłownie plenerowe, leżaki, stoły piknikowe, grille. Powstaną dwie plaże nad Kumielą, nowe ścieżki pieszo-rowerowe o łącznej długości 5 km, odnowiony ma też być amfiteatr na 253 miejsca. Całość będzie monitorowana.

Wartość całego projektu związanego z modernizacją Dolinki to prawie 10,5 miliona złotych, z czego prawie 9 milionów Elbląg pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury. Dlaczego zatem urzędnicy oszacowali wartość prac na 7,5 mln złotych?

- Ten przetarg dotyczy prac budowlanych i zagospodarowania zieleni. Będzie ogłoszony jeszcze jeden przetarg na dostawę poszczególnych urządzeń do każdej ze stref wypoczynku i rekreacji – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego.

Przypominamy wizualizację parku. Tak ma wyglądać po modernizacji. 

 

RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama