UWAGA!

Po katastrofie ekologicznej: Sery ICC Pasłęk wstrzymają produkcję?

 
Elbląg, Po katastrofie ekologicznej: Sery ICC Pasłęk wstrzymają produkcję?
(fot. nadesłane)

Firmie Sery ICC Pasłęk grozi czasowe wstrzymanie produkcji. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska wszczął postępowanie w sprawie wstrzymania użytkowania instalacji do produkcji wyrobów mleczarskich. To skutek kontroli, jaką przeprowadzono w mleczarni po zatruciu rzeki Wąskiej i jeziora Druzno. Władze firmy Sery ICC Pasłęk twierdziły, że to nie mleczarnia zatruła wodę. Wiadomo jednak, że w zakładzie doszło wcześniej do awarii.

Raport z kontroli w ICC Pasłęk przedstawił właśnie Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Wynika z niego, że inspektor ukarał mandatem osobę odpowiedzialną za awarię w mleczarni, nakazał kierownictwu mleczarni usunąć stwierdzone nieprawidłowości oraz przeprowadzić badania na temat przyczyn i skutków awarii. Najważniejszą jednak decyzją jest rozpoczęcie z urzędu postępowania w sprawie wstrzymania użytkowania instalacji do produkcji mleka i wyrobów mleczarskich.
       - Skierowano także zapytanie do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, czy działanie spółki dotyczące wystąpienia rozszczelnienia instalacji chłodniczej było zgodne z instrukcją postępowania na wypadek awarii uzgodnioną przez straż – poinformował Bogdan Meina, wojewódzki inspektor ochrony środowiska.
       Raport wraz z wynikami badań wody w rzece Wąskiej i jeziorze Druzno inspektor przekazał Prokuraturze Rejonowej w Elblągu, która prowadzi od kilku tygodni postępowanie w sprawie katastrofy ekologicznej. Na podstawie tych dokumentów Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska określi z kolei, jakie szkody w środowisku wywołały działania spółki Sery ICC Pasłęk.
       Władze spółki dotychczas twierdzily, że to nie mleczarnia przyczyniła się do zatrucia wody w rzece Wąskiej i jeziorze Druzno. Jarosław Mielnik, dyrektor generalny Sery ICC Pasłęk, zapewniał, że spółka jest zainteresowana jak najszybszym wyjaśnieniem tej sprawy.
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Brawo dla inspektorów, bo wiadomo jak zazwyczaj w Polsce załatwia się takie sprawy. Zamiatanie pod dywan i cisza. Dla ICC to marketingowa śmierć i dobrze, bo wczoraj ryby a jutro to możemy być my. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  5
  Tomasz_marchewa(2014-06-28)
 • No i mamy sprawcę zanieczyszczenia rezerwatu DRUŻNO. Teraz słona kara dla ICC Pasłęk, w grubych setkach tysięcy złotych się należy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  37
  3
  TowarzyszSalceson(2014-06-28)
 • I co z tego, że znaleźli sprawce? Moga im skoczyć. U nas duzy może więcej. Zawsze znajdzie sie po drodze jakis łapówlarz na decyzyjnym stanowisku który ukręci sprawie łeb
 • to samo dzieje się w Młynarach każda awaria na oczyszczalni ścieków powoduje nocne zrzuty do pobliskiej rzeczki oczyszczalnia w Młynarach jest poprostu niewydolna a ścieki z mleczarni Młynary nie mogą stać za długo bo robi się galareta i w nocy wszystko do rzeki od lat tak robią przy każdej awari
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  1
  misiek74(2014-06-28)
 • to pokazuje jak działa WIOŚ i pozostałe organy tego słabego Państwa. .. ..
 • skoro ryby zdechly to jakie swinstwo musi byc w serach... nie kupujcie tego syfu
 • Tak tak co musi zawierać serek Tartare!!!
 • Jak widać dostęp do internetu powinien być reglamentowany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  4
  Nowa Prawica(2014-06-28)
 • sorry taki mamy klimat
 • NIC NIE BĘDZIE WSTRZYMANE inwestycja poszła mega kasa wydana rozbudowa ICC w toku nic IM nie zrobią bo RYBY GŁOSU NIE MAJĄ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  7
  krokodylQ(2014-06-28)
 • proszę się nie podniecać, bo to grozi atakiem serca. Spokojnie poczekajmy na finał sprawy i wtedy włączmy komentarze. .. oby kulturalne.
 • sprostowanie, tak robią co noc, zakręca się zawór i ścieki nie oczyszczone trafiają do rzeczki a następnie do Baudy która jest sklasyfikowana jako rzeka pierwszej klasy czystości
Reklama