UWAGA!

Po Nowowiejskiej czas na Pilgrima

 Elbląg, Po Nowowiejskiej czas na Pilgrima
fot. Anna Dembińska

Trwa przebudowa parkingu przy ul. Nowowiejskiej, wkrótce mają się rozpocząć modernizacja przyległej do niego ul. Pilgrima. Zobacz zdjęcia. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonawcę prac.

Prace przy markecie „Biedronka”, gdzie powstaje nowy parking i droga dojazdowa, trwają od końca sierpnia. Realizuje je na swój koszt deweloper, który wybudował po sąsiedzku Regal Park. Prace mają potrwać do końca października.

Remont kolejnego odcinka ul. Pilgrima – od parkingu do garaży, znajdujących się na zapleczu pawilonów przy ul. Nowowiejskiej – będzie już sfinansowany z budżetu miasta. Władze Elbląga ogłosiły właśnie przetarg w tej sprawie. Jego zwycięzca wykona nową nawierzchnię ulicy na odcinku ok. 130 m, miejsca parkingowe, zbuduje kanalizację deszczową, oświetlenie i zadba o zieleń. Konieczna będzie również przebudowa przebiegającej tędy sieci ciepłowniczej.

Zainteresowane przetargiem firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 29 października. Przy ich ocenie komisja przetargowa będzie brała pod uwagę cenę i okres udzielonej gwarancji. Zwycięzca przetargu będzie miał na przeprowadzenie prac pół roku od przekazania terenu budowy.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)