UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pochylnie czynne dłużej

 
Elbląg, Pochylnie czynne dłużej
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Od 1 czerwca pochylnie na Kanale Elbląskim będą czynne dłużej niż dotychczas – informują Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Od 1 czerwca wszystkie pochylnie Kanału Elbląskiego tzn. Buczyniec, Kąty, Oleśnica, Całuny, Jelenie będą czynne w godz. 9-17 – informują Wody Polskie. I to bez względu na to, czy jest to dzień powszedni, weekend czy święto.

- Jednocześnie informujemy użytkowników korzystających z przejść przez pochylnie, że stanowiska cumownicze w górnej i dolnej części każdej pochylni służą wyłącznie do cumowania w czasie oczekiwania na przejście przez pochylnie. W przypadku manewru zawracania na stanowisku górnym Buczyniec, należy dokonać zawracania w miejscu do tego wyznaczonym, tzw. obrotnicy – informuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Od 1 czerwca została oddana także do użytku śluza Przegalina, umożliwiająca żeglugę Martwą Wisłą (fragment Pętli Żuławskiej). - Ze względu na prowadzone prace w awanportach śluzy w dalszym ciągu będą występowały utrudnienia komunikacyjne. Dodatkowo brzegi awanportów jak i perony śluzy nadal są terenem budowy, dlatego obowiązuje całkowity zakaz schodzenia z pokładu jednostek pływających. W związku z powyższym prosimy aby śluzowanie każdorazowo zgłaszać telefonicznie do operatora śluzy pod nr tel. 786-876-453 lub 58-323-93-76. W okresie od 01.06.2020 r. do 05.06.2020 r. śluza będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 – informuję zarządca.

6 czerwca planowane są kolejne zmiany w ruchu żeglugowym na Kanale Elbląskim i Pętli Żuławskiej.

 

Bogusław Pinkiewicz, Wody Polskie - RZGW Gdańsk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama