UWAGA!

Powstaje nowa Lotnicza

 Elbląg, Powstaje nowa Lotnicza
(fot. Anna Dembińska)

Trwa budowa nowej drogi, biegnącej przy lotnisku i po terenie byłych koszar. Inwestycja ma być gotowa w wakacje. Zobacz, jak obecnie przebiegają prace.

Budowa drogi ruszyła na początku października. Wykonawca – firma MTM – ma czas do lipca tego roku na realizację prac. Mają kosztować 8,5 mln złotych, zczego prawie dwa miliony to dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej z budżetu państwa.

Nowa droga na Zatorzu (w miejsce dotychczasowej o złym stanie technicznym) będzie miała dwa pasy ruchu (szerokości 6 metrów), zatoczki autobusowe, chodnik i ścieżkę rowerową. Powstanie też kanalizacja deszczowa, drogowe oświetlenie i nowe oznakowanie. A to wszystko na odcinku 1,1 km od bramy byłych koszar do ul. Akacjowej. Nowa droga będzie dogodnym skrótem dla osób jadących z Zatorza w stronę wyjazdu z Elbląga na Warszawę i Braniewo.

red.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Chyba raczej chodzi drogę do nowej komendy niż skrót. Dla mieszkańców to się mosty zamyka. .. .żeby skrótów nie było panie redaktorze
 • Ciekawe czy policja będzie narzekać na głośne samoloty. .. mogli budować się na wschodniej albo wyspie spichrzów sami sobie będą winni
 • No i super, teraz kolej na zjazd ze Skrzydlatej na E 7 w kierunku Gdańska. Tylko prosze nie pisać, że Wojewoda Warmiński z PiS się nie zgadza.
 • A towarzysz Robert zgodził się na tą budowę wydał opinie ewentualnie zgodę?
 • skoro już mowa o hipotetycznej Nowej Bazie Policji przy Lotnisku, to uprzejme pytanie do Portelu o wyjasnienie. Co stanie się z trzema starymi obiektami Policji : Tysiąclecia, Królewiecka, Strażnicza. Bo Policja, jak każdy zły gospodarz nie uznawala za stosowne ich remontować i konserwować. Szacun.
 • tempo godne podziwu
 • Tylko o ścieżce rowerowej nie zapomnijcie jak juz nowe budujecie!!!!
 • Mimo ognia krytyki obecnej władzy miasta to szacun za budowę ścieżki rowerowej w nowej inwestycji! Brawo! Właśnie tak powinno budować się drogi!
 • To jest bardzo dobre pytanie i pomysł na artykuł.
 • A co z lotniskiem w Elblągu. Konkretny remont i było by to inwestycja i wspomozenie gdańskiego lotniska.
 • A czemu nie są budowane bus pasy co.
 • 6 metrów szerokości dla miejskiej ulicy zamkniętej krawężnikami to chyba jakiś żart. Ta droga może w przyszłości mieć duże natężenie ruchu ze względu na nowopowstające bloki mieszkalne oraz ewentualne obiekty usługowe. Mogłaby się stać również małą obwodnicą dla zatłoczonej ul. Grunwaldzkiej. 3 metrowy pas ruchu dla TIR-a ? 3 metrową to można zrobić ścieżkę dla rowerów. Stawiam, że poszerzenie tej drogi o 1 m kosztowałoby co całości budowy kilkaset tysięcy zł. Czy nie warto wydać ułamek całej inwestycji i mieć szerszą drogę? Na to pytanie proszę odpowiedzieć sobie samemu.
Reklama