UWAGA!

Prawie 300 mieszkań przy Malborskiej

 
Elbląg, Grafika prezentująca koncepcję planowanej zabudowy (materiał inwestora)
Grafika prezentująca koncepcję planowanej zabudowy (materiał inwestora)

Na działce przy ul. Malborskiej i Mielczarskiego ma powstać osiedle z 290 mieszkaniami. Prace budowlane mają się rozpocząć w przyszłym roku, inwestor złożył do ratusza wniosek o wydanie decyzji środowiskowej, niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę.

Półtorahektarową działkę przy ul. Malborskiej i Mielczarskiego w listopadzie ubiegłego roku kupił deweloper Inpro z Gdańska. Zaoferował za nią 5,4 mln złotych, o 2,4 mln więcej niż wynosiła cena wywoławcza. Uzbrojony teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, co oznacza, że pozwolenie na budowę będzie wydane na podstawie tzw. warunków zabudowy, uwzględniających najbliższe sąsiedztwo. Inwestor wystąpił już do ratusza z wnioskiem o wydanie tzw. decyzji środowiskowej, niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę.

- Doceniając potencjał tego miejsca, postanowiliśmy zrealizować tutaj wielorodzinną inwestycję mieszkaniową, która położona będzie przy ulicy Malborskiej. W planach mamy 3-etapową budowę nowoczesnego osiedla z około 290 lokalami. W ramach I etapu planujemy wybudować budynki 5-7 kondygnacyjne. Aby sprostać codziennym potrzebom mieszkańców, zamierzamy przenieść stosowane przez nas wysokie standardy i udogodnienia z realizowanych dotychczas kompleksów.

  Elbląg, Na tej działce ma powstać osiedle
Na tej działce ma powstać osiedle (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Pragniemy, żeby nasze osiedla odpowiadały oczekiwaniom nie tylko docelowych mieszkańców, ale i całych lokalnych społeczności. Aby nasz projekt w pełni współgrał z otoczeniem, inwestycja będzie charakteryzowała się nieogrodzonym, ogólnodostępnym, zielonym dziedzińcem. W ramach projektu przewidujemy punkty handlowo-usługowe zlokalizowane na parterze. W planach mamy także realizację ogólnodostępnego parkingu na terenie miasta oraz rewitalizację terenu położonego wzdłuż rzeki – informuje w odpowiedzi na nasze pytania Robert Maraszek, wiceprezes zarządu Inpro S.A.

Deweloper planuje rozpocząć prace budowlane w przyszłym roku. Przy artykule zamieszczamy jedną z wizualizacji planowanego osiedla.

- W ramach planowanego przedsięwzięcia zostaną zapewnione miejsca garażowe i postojowe na potrzeby użytkowników osiedla. Przewiduje się łącznie do 300 miejsc parkingowych, z czego w większości będą to miejsca garażowe wewnętrzne. Dostępne powierzchnie na potrzeby parkowania pojazdów na terenie osiedla będą uzupełnione naziemnymi miejscami postojowymi zewnętrznymi. Garaże wewnętrzne wielostanowiskowe będą zlokalizowane na parterowych kondygnacjach każdego z budynków mieszkalnych oraz w budynku garażowym G4. Natomiast w przypadku zewnętrznych miejsc postojowych zajmą one powierzchnię terenu do 800 m kw. Natomiast ich powierzchnia użytkowa, uwzględniająca powierzchnie dojść, dojazdów i układu komunikacyjnego oraz towarzyszących parkingom terenów zieleni zajmie do 5400 m kw. Ogółem powierzchnia użytkowa garaży i miejsc postojowych dla całości kompleksu wyniesie do 1,3 ha - informuje w odpowiedzi na nasze pytania Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Powstaną w sumie trzy budynki. Najwyższy będzie miał 11-12 kondygnacji.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama