UWAGA!

Prezydent rozmawiał w Warszawie o elbląskim cieple

 Elbląg, Prezydent rozmawiał w Warszawie o elbląskim cieple
(fot. EPEC)

Miasto uzależniło kontynuację rozmów z Energą Kogeneracja od przedstawienia przez EKO docelowego modelu zaopatrzenia Elbląga w ciepło - brzmi dzisiejszy komunikat służb prasowych prezydenta Elbląga. Dzisiaj prezydent na ten temat rozmawiał w Ministerstwie Aktywów Państwowych. A EKO potwierdziła swój udział w nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która powinna odbyć się w przyszłym tygodniu. 

Dzisiaj (5 lutego) w Ministerstwie Aktywów Państwowych w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli władz miasta (prezydent Witold Wróblewski i wiceprezydent Janusz Nowak), spółki EPEC (prezes Andrzej Kuliński), Energi Kogeneracja (która jest spółką należącą do skarbu państwa) i przedstawicieli Urzędu Regulacji Energetyki. 

- Podczas spotkania strony przedstawiły swoje możliwości w zakresie wytwarzania ciepła w najbliższym sezonie grzewczym. Następnie prezes URE przedstawił dostępne narzędzia regulacyjne i warunki koncesyjne, spoczywające na przedsiębiorstwach energetycznych. Strony podtrzymały wolę kontynuacji rozmów, które to rozmowy Miasto uzależniło od przedstawienia przez Energę Kogenerację docelowego modelu zaopatrzenia miasta w ciepło. Tylko bowiem w oparciu o konkretny model, z wyraźnie określoną rolą Energi można budować współpracę. Energa Kogeneracja potwierdziła swój udział w sesji Rady Miasta, która zostanie  poświęcona tej tematyce - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej na temat docelowego modelu zaopatrzenia miasta w ciepło powinna się odbyć w przyszłym tygodniu. Przypomnijmy, że wniosek o jej zwołanie złożyło dziewięciu radnych Koalicji Obywatelskiej i KWW Witolda Wróblewskiego. 

red. na podst. informacji UM Elbląg

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama