UWAGA!

Przedsiębiorczość kobiet w oparciu o środki pozyskane z PUP w Elblągu

 
Elbląg, Przedsiębiorczość kobiet w oparciu o środki pozyskane z PUP w Elblągu

W 2012 roku Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu udzielił ogółem 150 dotacji na podjęcie własnej działalności gospodarczej, w tym dla 68 kobiet. W 2013 roku udzielono 205 dotacji na podjecie własnej działalności gospodarczej, w tym dla 77 kobiet.

Osoby bezrobotne w każdym roku mogą ubiegać się o przyznanie jednorazowo środków na podjecie własnej działalności gospodarczej w wysokości określonej w umowie, nie wyższej jednak niż 6-krotnej wysokości przeciętnego wynagrodzenia. Środki przyznawane są w formie dotacji bezzwrotnej po spełnieniu warunków przewidzianych w zawartej umowie, między innymi prowadzenia działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy.
      
       Dotacje na podjęcie działalności gospodarczej w 2012 i 2013 roku udzielane były ze środków Funduszu Pracy oraz ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach dwóch projektów realizowanych przez PUP w Elblągu, tj.:
       1. projekt pn. „NOWE DOŚWIADCZENIE - LEPSZA PRACA” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI: „Rynek pracy otwarty dla wszystkich”, Działanie 6.1 „Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie”, Poddziałanie 6.1.3 „Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych”;
       2. projekt pn. „SZANSA NA START” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI „Rynek pracy otwarty dla wszystkich” Działanie 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”
      
       W 2012 roku Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu udzielił ogółem 150 dotacji na podjęcie własnej działalności gospodarczej, w tym dla 68 kobiet (44% ogółu), tj:
       ze środków Funduszu Pracy – 25 dotacji, w tym dla 7 kobiet;
       ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – 152 dotacji, w tym dla 61 kobiet.
      
       W 2013 roku udzielono 205 dotacji na podjecie własnej działalności gospodarczej, w tym dla 77 kobiet (38% ogółu), tj:
       ze środków Funduszu Pracy – 35 dotacji, w tym dla 14 kobiet;
       ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego – 170 dotacji, w tym dla 63 kobiet.
      
       Główne branże, w których przedsiębiorczość kobiet jest wiodąca to:
       usługi – rehabilitacyjne, fryzjerskie, krawieckie, gastronomiczne, higieny stomatologicznej, doradztwa prawnego;
       handel – sklepy: odzieżowy, ogólnospożywczy, mięsny, kosmetyczny, ze zdrową żywnością, itp.
      
Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • bezrobotny nie poradzi sobie z prowadzeniem biznesu w Naszym pięknym kraju
 • Elbląski PUP da pieniądze, a następnie nasyła komornika. .. Nie dajcie się zwieść. .. Znam wiele osób, które z biedy przez PUP wpadły w jeszcze większe tarapaty, bo gdy ci nie wyjdzie biznes to musisz zwrócić dotację wraz z odsetkami i dodatkowymi kosztami. PUP jest oderwany od rzeczywistości i rynku pracy. Sprawdźcie ile osób tak poległo!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Jawiem(2014-02-20)
 • Urzędy pracy w obecnej formie to totalna porażka. Pieniądze są marnotrawione na projekty, które nie przynoszą efektów.
 • Bzdury z tymi dotacjami, stos papierów do wypełnienia schody na początku, na zachodzie tańczą przy ludziach którzy chcą dostać wsparcie od Państwa na założenie własnej działalności gospodarczej a tu, proszę was ' ' PORĘCZYCIEL' ' bo inaczej nie dadzą! Ludzie mają super pomysły na biznes, dodają ogłoszenia na PortElu bo z UP nie mają co liczyć bo siedzą kwoki na stołkach i wymyślają z lokalnymi przedsiębiorcami jak by tu przeszkodzić konkurencji, nie ma i nie było takich dotacji!!!
 • Przecież kobiety nie chcą pracować więc po co na siłę je uszczęśliwiać? Lepiej wysłać je na kurs " Jak złapać faceta z kasą, który będzie mnie utrzymywał" ! Chętnych pań byłoby mnóstwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  brrrrrr(2014-03-24)
Reklama