UWAGA!

Przy Hetmańskiej powstaje nowa droga

 Elbląg, Ta część ulicy Janowskiej zyska nową nawierzchnię
Ta część ulicy Janowskiej zyska nową nawierzchnię (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Na ten moment mieszkańcy osiedla przy ulicy Hetmańskiej czekali latami. Właśnie rozpoczęła się przebudowa jednej z ulic, dzięki czemu ten fragment miasta wreszcie przestanie być zmorą kierowców.

Ulica Janowska po wybudowaniu ul. Hetmańskiej została podzielona na dwie części. Pierwsza zaczyna się od placu Wolności i kończy przed ul. Hetmańską (jej stan też pozostawia wiele do życzenia), druga prowadzi od Hetmańskiej prawie do torów tramwajowych przy 3 Maja. I to właśnie ten drugi odcinek – wykonany z betonowych płyt - od lat jest przyczyną narzekań kierowców i okolicznych mieszkańców.

Właśnie ruszyły prace związane z modernizacją tego odcinka drogi. Powstanie nowa jezdnia od ul. 3 Maja do ul. Hetmańskiej. Koszt prac, realizowanych przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, to 650,8 tys. zł.

- Umowny termin zakończenia robót przypada na koniec maja. W bieżącym tygodniu są planowane prace związane z budową konstrukcji drogi oraz zabezpieczenie istniejących sieci – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Jak dodaje, przebudowa tej części ul. Janowskiej realizowana jest wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową Śródmieście, na mocy zawartego w 2019 r. porozumienia. - Zgodnie z nim SM Śródmieście opracowała na swój koszt dokumentację projektową, wykonała kanalizację deszczową oraz przebudowę sieci podziemnych będących w kolizji z projektowaną ulicą. Samorząd natomiast pokrywa koszty robót drogowych – dodaje rzeczniczka.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czyli jest szansa na budowę apartamentowca przy Tysiąclecia, którego inwestycję zablokował prezydent Nowak, ponieważ widzi w tym miejscu tylko Hotel. My tego Hotelu tam nie widzimy, bo nikt od lat nie chce go budować, ale sugerujemy inwestorowi nazwać planowany 8 piętrowy apartamentowiec - Hotel. 8. Może wtedy prezydent się zgodzi.
 • I jeszcze tylko pyk szlabanik na wjeździe. .. :D
 • I co im miasto wybuduje? Parkingi z Naszych podatków? To jakiś nowy kierunek socjalny? Parking+ i każdy będzie zgłaszał do urzędu „nie mam, gdzie parkować, bo teren wspólnoty zajęli ogrodkowicze i altanki” i cyk parking zamiast bezpiecznej ścieżki rowerowej! I cyk parking zamiast chodnika! Tak to teraz będzie wyglądało? Ze inni kupują miejsce parkingowe za 40k, a inni dostają je za darmo?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22
  17
  Komunnnnna(2021-03-31)
 • @Ploterek - A co? Zabronisz stawiać szlabany na PRYWATNYCH terenach wspólnot mieszkaniowych? Drzwi do mieszkań tez Ci przeszkadzają? Może niech każdy zostawia mieszkania otwarte. .. myślenie troglodyty XXI WIEKU
 • Hetmańska. .. mieszkania bez miejsc parkingowych. Teraz będziemy im parkingi budować, bo się szlachta z centrum obudziła, że mieszka w blokowisku i parkują jak na załączonym zdjęciu. Elbląg to najgorsze miasto w Polsce pod względem zagospodarowania terenów wspólno/współdzieli mieszkaniowych. Tu jest jak w Bangladeszu. Samochód ważniejszy od chodnika.
 • Zablokował ? Spółka łopaty tam nie wbiła pod hotel. A mogła.
 • A pierwszej części ulicy juz nie można zrobić mieszkańcy juz pisali do miasta i kasy niema na ulice w centrum miasta. od lat 90 tych nie było remontu i jest coraz gorzej ulica sie zapada, ....... w urzędzie i nie potrafią miastem zarządzać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  5
  Janowska(2021-03-31)
 • Jaka nowa droga zaraz elbląski towarzysz wam drogie za budować burżuje za jego podatki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  Niszczlewactwo(2021-03-31)
 • @Maria jarosek - czytaj ze zrozumieniem, mieszkańcy Hetmańskiej dokładają do drogi, na której stawiaja mieszakńcy Miasta i blokuja wjazd na WYKUPIONE miejsca parkingowe
 • @K98 - Drogi i place przy posesjach nie stanowią własności wspólnot mieszkaniowych. .W ten sposób ograniczacie prawo innych mieszkańców miasta do korzystania z dróg i parkingów miejskich. .Postaw sobie szlaban przed wejsciem do swojego mieszkania. ..
 • @K98 - Jeśli jest to teren prywatny mądralo-cwaniaczku, to parkingi powinny powstać z waszych pieniędzy, a nie miasta. No chyba, że coś się zmieniło, to ja mam też piękny kawał terenu do zagospodarowania za kamienicą dostępny wyłącznie dla jej mieszkańców. A na tym szlabanie, to żeby cie kto kiedy nie nadział wiadomym końcem.
 • ludzie uciekaja z tej dzielnicy jakby tam byla dzuma. .. Kto tam w tym betonie jeszcze siedzi. .. .??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  the end(2021-03-31)
Reklama