UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rada Menedżerów

Elbląg, W skład Rady Menadżerów wejdą m.in.: Paweł Olechnowicz, Florian Romanowski oraz Wojciech Macijewicz
W skład Rady Menadżerów wejdą m.in.: Paweł Olechnowicz, Florian Romanowski oraz Wojciech Macijewicz (fot. AD)

5 kwietnia o godz. 10 w Urzędzie Miejskim odbędzie się inauguracyjne posiedzenie Rady Menedżerów przy Prezydencie Elbląga. Nowopowstała Rada będzie forum wymiany poglądów na temat rozwoju gospodarczego miasta.

Zgodnie z zapowiedziami z kampanii wyborczej prezydent Grzegorz Nowaczyk powołał Radę Menedżerów. Liderzy lokalnego biznesu oraz władze samorządowe Elbląga podejmą wspólne działania w dążeniu do poprawy sytuacji gospodarczej miasta.
       - Ta współpraca pozwoli na wdrożenie i zastosowanie różnych instrumentów do rozwijania potencjału gospodarczego Elbląga, wspierania przedsiębiorczości i stymulowania współpracy pomiędzy samorządem Elbląga a sektorem prywatnym. Wymianę poglądów i współpracę tych podmiotów postrzegam jako kluczowy czynnik rozwoju gospodarczego Elbląga – powiedział prezydent Grzegorz Nowaczyk. - Z drugiej strony, wiedza członków Rady, ich ogromne doświadczenie oraz znajomość problemów gospodarczych miasta pozwoli nam określić kluczowe obszary, które wymagają reakcji ze strony elbląskiego samorządu – dodał.
      
       W skład Rady Menedżerów wejdą: Paweł Olechnowicz - prezes Grupy LOTOS, Mirosław Gryszka – Prezes Zarządu ABB, Mariusz Leszczyński – Dyrektor operacyjny na Europę ADIDAS Group, Leszek Berbeć – prezes spółki DRE, Stanisław Rosnowski – Prezes Zarządu Elstar Oils, Florian Romanowski – Prezes Zarządu OPEGIEKA, Roman Korzeniowski – Dyrektor Browaru w Elblągu, Jakub Radulski – Prezes Zarządu Alstom Power, Leszek Wójcik – Prezes Zarządu Wójcik Fabryka Mebli, Teresa Miszkiewicz-Florczyk – Prezes Zarządu ICT Amber, Wojciech Macijewicz – Prezes Stowarzyszenia Klaster Mebel Elbląg, Marek Łęcki – Prezes Stowarzyszenia Klaster Medyczny MED+.
      
Arkadiusz Kowalczyk, główny specjalista ds. wizerunku miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • ale tuzy
 • skład bez zaskoczenia, czekamy na opinie i wskazówki dla prezydenta
 • A właśnie, że tuzy. Już sam udział w Radzie Pana Olechnowicza dowodzi jej profesjonalizmu. Są to po prostu ludzie sukcesu i ładnie z ich strony, że chcą poświęcić swój czas dla miasta, czyli dla nas wszystkich. Mam tylko nadzieję, że w odróżnieniu od rad nadzorczych w gospodarce komunalnej o składach czasem wątpliwej jakości, ta Rada będzie pracowała społecznie albo przeznaczy wynagrodzenie na szczytne cele. Inaczej cofam część swojej wypowiedzi.
 • Moim zdaniem bardzo zasadne posuniecie, pod warunkiem, że w wymiana poglądów przyniesie konkretne decyzje. Rozwijanie potencjału i stymulowanie przydaje się w grze wstępnej. natomiast współpraca tak wspaniałego grona ludzi biznesu mam nadzieję zaowocuje działaniami przynoszącymi realne zyski dla miasta. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Olgierd Jedlina(2011-04-01)
 • zaproszenie do rady podziękowaniem za sponsorowanie kampanii wyborczej prezydenta?
 • dlaczego usuneliscie oj komentarz? Znowu CENZURA!!!!
 • Tuzy - nie tuzy - pojęcie względne. Co by tylko nie do sie ( raczej fikcja) a od sie dla miasta (marzenia straconego) i byłoby fajnie. Byłoby - gdyby nie cenzura, która pewnie wytnie tego komenta. .. .
 • oj cenzura
 • Widać, Mirek idzie na emeryturę i wraca na stare śmieci. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  SławekCzerniak(2011-04-01)
 • niezlomny jest zwiazek zbieraczy gałazek
 • Jeżeli ktoś nie rozumiał określenia nomenklatura, to teraz już rozumie; D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  encyklopedysta(2011-04-01)
 • Ciekawe jaka będzie ich opinia w sprawie sprzedaży Palacyku na Bema. Czy nie lepiej zostawić go w gestii Urzędu i umieścić kilka ważnych instytucji, stowarzyszeń i organizacji spoleczno- kultiralnych, urzadzać koncerty np. na wzór sopockiego Dworku Sierakowskich, czy Belwederku na Abrahama, mozliwości jest bardzo dużo, jest ogromny teren parku do wykorzystania na imprezy plenerowe itp.
Reklama