UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Domy, z mniejszym terenem, mieszkania sprzedaje się drożej. Hashtagi: #
  • @Fan_HoMM3 - Trzeba było kupić, każdy miał szansę a nie teraz pierdolić.
  • Bo kredyt podwaja koszty zakupu. No i kolejnych kilka przetargów musiało by sie odbyć, aby osiagnął cenę 600 tys zł. I nadal elblążanie dupy by nie ruszyli, tylko żądali, żeby z moich podatków to utrzymywać. Chyba, że pożar by się "zrobił".
  • Kupił kto chciał i nie ma co dyskutować. Lokalizacja dobra zwłaszcza jak ktos m pomysł co z tym zrobic. Obiekt wymaga kapitalnego remontu i przebudowy ze względu na jego stan i architekturę a na DPS jak tu niektórzy sugerują w obecnym stanie nie nadaje się. A to pochłonie masę kasy.
  • I teraz będzie prywatny DPS i będzie opłacalny.
  • Narodzie walony w rogi których rządzący mają za debili. Taki obiekt sprzedany w cenie 3 pokojowego mieszkania na Starówce. I to rozłożone na 5 lat. Jaja na całego. Oto pozbawiono ludzi starych wymagających opieki dla, ,inwestora, w cenie tak skandalicznej że ogarnia śmiech Za rok dwa obiekt będzie hotelem klasy premium położonym w okolicach zalewu i w rok zarobi na symboliczną opłatę na rzecz jego sprzedawcr
  • @jackstrong - Człowieku to nie Elbląg tylko obiekt należał do gminy. CIEMNY LÓD NIE OGARNIAŁ. Pisiory tak mają
  • Historia Rangór. Tekst otrzymany od Pana Wiesława Kaliszuka. Pan Wiesław wyda książkę na temat historii Wysoczyzny Elbląskiej. Pierwszy tom -500 stron. Brawo. "W 1912 r. , w miejscu zwanym dziś Rangóry, wśród drzew, wzniesiono ze środków miasta Elbląga (za kwotę 15 tys.305 marek) mały budynek sanatoryjny, który otrzymał miano Walderholungsstätte Ziegelwald (Miejsce Wypoczynku Leśnego w Ceglanym Lesie).6 lipca 1912 r. dokonano uroczystego otwarcia. Początkowo było to sanatorium dla kobiet cierpiących na gruźlicę [1]. Nieco później przyjeżdżały tutaj na wypoczynek pracownice dużych elbląskich zakładów, takich jak: Schichau, Loeser & Wolff, Komnick. Po 1920 r. Rada Miejska Elbląga organizowała w sanatorium turnusy kolonijno-sanatoryjne dla dzieci (Kindererholungsheim) - kwalifikowano głównie osoby po przebytych chorobach i pochodzące z biednych rodzin. Ośrodek działał w okresie letnim. W okresie międzywojennym oraz po 1945 r. budynek został znacznie rozbudowany... Po drugiej wojnie światowej na kilka lat wrócili do Ceglanego Lasu chorzy na gruźlicę. Następnie budynek przejęły Lasy Państwowe. Mieścił się tu wówczas ośrodek kolonijny o nazwie Bajka dla dzieci pracowników leśnych z całego kraju. Na początku lat 70.budynek przeszedł pod zarząd PZPR. W latach 1981-2021 mieścił się tutaj Dom Pomocy Społecznej dla kobiet. ".
Reklama