UWAGA!

Remont utrudnia życie, ale...

Elbląg, Remont Starego Rynku i ulicy Garbary ma się zakończyć za rok
Remont Starego Rynku i ulicy Garbary ma się zakończyć za rok

Trwa najpoważniejsza inwestycja komunikacyjna na elbląskiej starówce - remont ulicy Stary Rynek.

W związku z remontem, część Starego Miasta jest zamknięta dla ruchu, a mieszkańcy i turyści muszą uzbroić się w cierpliwość.
     - Jest to bardzo duża inwestycja na terenie Starego Miasta, robimy nową nawierzchnię, chodniki, oświetlenie, no i oczywiście cała podziemną infrastrukturę - mówi Teresa Malentowicz, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Złożyło się tak, że otrzymaliśmy środki pozabudżetowe, unijne na remont ulicy Garbary, w związku z tym prace przebiegają równolegle i to z pewnością utrudnia turystom i mieszkańcom poruszanie się po starówce, ale za rok będzie już pięknie.
     Naczelnik jest przekonana, że restauratorzy i właściciele innych placówek usługowych i sklepów w przyszłości na pewno na tym remoncie zyskają, choć teraz mogą narzekać. Remont Starego Rynku i ulicy Garbary ma się zakończyć za rok. Koszt inwestycji oszacowano na około 5 milionów zł.
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Chyba jest błąd w tym tekście. W piśmie, które posiadam podpisanym przez Prezydenta Słoninę mowa jest o: zakończeniu robót na Garbary 31 sierpnia 2005 i terminie zakończenia prac w ciągu ulicy Stary Rynek luty 2006r. I takie również terminy podaje pani Malentynowicz telefonicznie w UM: określenie "za rok" oznacza, że w okresie kwiecień - lipiec będą trwały jakieś prace co mija się z prawdą. proponuje sprawdzić ten tekst jeszcze raz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Tutejszy.(2005-07-11)
 • Za jaki rok, jak Garbary ma być już ukończona do końca sierpnia...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Francuz(2005-07-11)
 • A ja słyszłam, że remont ulicy Garbary ma się zakończyć 31.08.2005
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zainteresowana(2005-07-11)
 • Jeżeli dobrze sobie przypominam to równoczesnie z remontem ulicy miał być przeprowadzony remont i adaptacja Bramy Targowej . Już jest połowa wakacji a tam cisza . Czy cos sie zmieniło czy znowu coś nie wyszło ??
 • Masakra fuszerka ze hej, projektant tego remontu musial byc pijany jak to tworzyl, wystarczy sie przyjrzec co sie wyrabia za brama targowa, jakies sztuczne laczenie psedodrog i chodnikow.
 • marudzenie cechą narodową polaków
 • A co z sadzawką staromiejską naprzeciwko hoteliku Wiwaldi? A co co z dwiema ruinami budowlanymi w pobliży Starego Rynku?
 • A co z ratuszem staromiejskim?
 • a co ogolnie ze starowka, bo to nie te same elewacje co przed wojna, szczegolnie kowalska wola o pomste do nieba, gdzie byl konserwa w tym czasie, czewmu nie odbudowano dworu artusa przy starym rynku? szkoda slow...a konserwa spieral sie o to czy ma byc chodnik czy calosc ma byc deptakiem, a kamienice to chala...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zagmen(2005-07-11)
 • Zagmen - Twój język jest podobnie prymitywny jak Twoje myślenie. Poczytaj sobie o działalności prof.prof. Semki, Bauma, Andersa i inn. Prawdopodobnie pojęcie "retrowersja" będzie już dla Ciebie nieprzyswajalne. Prawdopodobnie jesteś u siebie na Zawadzie lub Nad Jarem.
 • Niestety ale Zagmen ma racje. Zasuszone konserwy klocily sie o jakosc kostki brukowej, a dopuscily do powstania takich maszkar przy ul. Kowalskiej. Zreszta czesc z nich juz sie sypie i odlaza z nich cegłowki. Jezeli to jest jakas wersja "neo" starowki to niech lepiej zostawia to w spokoju i ida bawic sie do innej piaskownicy. Tam przynajmniej nieudany koszmarek z piasku, bedzie mozna potraktowac lopatka, a te "kamienice" bede straszyly jeszcze nasze dzieci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Hospes(2005-07-12)
 • A sluchajac was rece opadaja, nir ch lepiej zostawia to jak jest? Puknijcie sie. Chodzi o to ze jak juz zabrali sie za spozniony o 50 o lat remont i wreszcie nie ma przeszkod w postaci nawiodzonej konserwatorki to niech to robia z glowa na nie dla picu!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblazanin(2005-07-12)
Reklama