UWAGA!

Remont wyjdzie na zdrowie

 Elbląg, Kiedyś był tu hotel, dziś jest przychodnia
Kiedyś był tu hotel, dziś jest przychodnia (fot. Anna Dembińska)

Zabytkowy budynek przy ul. Żeromskiego, w którym mieści się przychodnia zdrowia oraz gabinety lekarskie, przejdzie termomodernizację. Gmina Elbląg ogłosiła przetarg na wykonawcę robót związanych m.in. z wymianą okien i drzwi oraz ociepleniem ścian i dachu. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 29 maja.

Zanim w budynku rozgościła się służba zdrowia, pełnił on funkcję hotelu. "Stadt Elbing" wybudowano w 1900 r. ze względu na pobliską rzeźnię i targ. Podczas pierwszej wojny światowej pełnił funkcję lazaretu, a w latach międzywojennych odbyło się wiele znaczących imprez miejskich. Kolejna wojna oszczędziła budynek, a podczas pobytu Rosjan stał się on siedzibą dowództwa. Następnie dawny hotel został przekazany władzom polskim, a obecnie jest własnością gminy Elbląg. W 1992 r. budynek został wpisany do rejestru zabytków.
       Ponad stuletni budynek wymaga remontu. Jego właściciel, czyli Gmina Elbląg, już w 2015 roku przygotowała dokumentację techniczną i uzyskała pozwolenie na budowę konieczne, by przeprowadzić prace. Nie było jednak wystarczającej kwoty pieniędzy na taką inwestycję. Urzędnicy rozpoczęli starania o pozyskanie środków unijnych. Pierwszy przetarg (2015 r.) nie przyniósł rozstrzygnięcia, teraz wrócono do tematu.
       Zgodnie z zapisem w ogloszeniu o przetargu zakres prac remontowo-budowlanych obejmuje m.in. ocieplenie dachu i ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Dofinansowanie do modernizacji pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
       Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 29 maja, zaś remont powinien zakończyć się w listopadzie.
      
A

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama