UWAGA!

Restauracji w Ratuszu nie będzie

 
Elbląg, Restauracji w Ratuszu nie będzie
fot. arch. AD

To już pewne. Po sześciu przetargach, pomyśle na interaktywne ściany i dzierżawę miasto rezygnuje z pomysłu utworzenia restauracji w Ratuszu Staromiejskim. Powód? Brak chętnych do tego, by zająć się tym pomieszczeniem.

Najpierw miało być bardzo nowocześnie - interaktywne ściany, ekrany szwowe i bezdotykowe. Później, kiedy nie udało się znaleźć wykonawcy, wymyślono dzierżawę tego pomieszczenia. Przez półtora roku próbowano znaleźć kogoś, kto zajmie się tym miejscem. Niestety bezskutecznie, chętnych zabrakło.
       Dlatego też po sześciu nierozstrzygniętych przetargach na restaurację w podziemiach Ratusza miasto rezygnuje z tego zadania. Jak wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu teraz urzędnicy wystąpią do marszałka województwa o zmianę kwalifikacji tego pomieszczenia, czyli mówiąc prościej poproszą o to, by mogło się tam znajdować coś innego. Co? Tego miasto nie chce zdradzać, ale od kilku miesięcy mówi się, że być może powstaną tam magazyny albo galeria.
       - Na pewno będzie to coś, co powiązane jest z funkcjonowaniem Ratusza - dodaje Mierzejewski.
      
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • magazyny?? W ten sposób pomieszczenie nie zarobi na siebie więc trzeba je będzie utrzymywać w naszych podatków. Może nie trzeba było narzucać drakońskich wymagań w przetargu i pchnąć na tyle by się jako tako opłacało a nie przynosił strat.
 • Stare Miasto w Elblągu umiera. Doprowadziły do tego wcześniejsze władze Elbląga (Prezydent Słonina) i kontynuują dzisiejsze. Kto słyszął w Polsce, albo na świecie aby ogródki działające przy restauracjach były czynne tylko do godz. 22 ? My mieszkańcy Elbląga musimy zdecydować czy chcemy mieć Stare Miasto - sypialnię, czy miejsce do spędzania wolnego czasu (również w nocy) przyjmowania gości, otwartych do rana restauracji, pubów i miejsc rozrywki.
 • Jak funkcjonować jak trochę głośniej muzykę puscisz w sobotę to dzwonią po policję o 22' 30 ze spać nie mogą
 • Klub go go - bardzo dobra lokalizacja i pewne zyski.
 • Galeria połączona z kawiarnią / której nie ma na Starówce / z okazjonalnymi koncertami to bardzo dobry pomysł. Lokal dla klienteli 30 +. Warto pod tym kątem zrobić ponowny przetarg i obniżyć czynsz. Ale magazyn to pomysł rodem z Związku Radzieckiego, chetnie poznamy nazwisko tego myslącego innaczej. Szczerze mówiąc zaskakuje mnie indolencja i poziom załatwiania tematów związanych z szeroko rozumianą kulturą i sztuką przez nową ekipę na Ratuszu, to chyba dla nich czarna magia i obszar mało znany.
 • Smiech na sali!! :D Ratusz i magazyny :D:D:D:D Kompetetne zarzadzanie :D
 • trzeba wysłać mądrego człowieka płci obojętnej /gender !/ na przszpiegi do innych miast w Polsce i zobaczyć jak to jest rozwiązywane w miastach podobnej wielkości. Może się okazać, że magazyn, to nie jest taki głupi pomysł, jeżeli magazynuje się coś nieprawdopodobnego, niepowtarzalnego.
 • " . .. ekrany szwowe i bezdotykowe. .. " - nic dziwnego, że takich nie będzie; -)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Łukasz23(2014-02-18)
 • Ktoś napisał, że pomieszczeie w Ratuszu musi na siebie zarobić. Czyżby? W naszym mieście zarabiają jedynie dyskonty. Może więc otworzyć sklep wiadomej marki?? Absurd.
 • @Jaaaag - ale to nie władza była czy obecna wprowadza godz. 22 - tylko ogólne przepisy o funkcjonowaniu ogródków restauracyjnych, na Starówce też mieszkają ludzie i czasami chcą się wyspać. .. .a lokale są otwarte dopóki sa klienci
 • jeżeli klienci po wyjściu z lokalu o północy nie panują nad sobą, to straż miejska powinna ich " opanowac" lub " " poCHAMować" . Najlepiej finansowo.
 • a po co chcesz głośniej muzykę puszczać po 22.30? Jak masz słaby słuch to idź do lekarza. Kultura najlepiej funkcjonuje w nastroju kameralnym, chyba, że obce jest Ci to pojęcie.
Reklama