UWAGA!

Rusza budowa drogi na Zatorzu

 Elbląg, Rusza budowa drogi na Zatorzu
(fot. Michał Skroboszewski)

W środę miasto przekaże plac budowy pod nową drogę łączącą ul. Akacjową z Lotniczą. Powstanie w ciągu 10 miesięcy i będzie kosztować 8,5 mln złotych. Zobacz zdjęcia.

Przypomnijmy, że przetarg na budowę drogi między ul. Akacjową a Lotniczą, prowadzącą m.in. przez teren byłych koszar, wygrała firma MTM z Gdańska, która budowała w Elblągu w ostatnim czasie m.in. wiadukt na Zatorze i ścieżki rowerowe wzdłuż ul. Agrykola i Kościuszki.

- Umowa z wykonawcą już została podpisana, ustalony też został harmonogram prac. W środę przekazujemy wykonawcy plac budowy. Inwestycja zgodnie z umową powinna być zrealizowana w ciągu 10 miesięcy – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Zatorze ma zyskać nową drogę (w miejsce dotychczasowej o złym stanie technicznym) o dwóch pasach ruchu (szerokości 6 metrów), z zatoczkami autobusowymi, chodnikiem i ścieżką rowerową oraz zjazdami. Powstanie też kanalizacja deszczowa, drogowe oświetlenie i nowe oznakowanie. A to wszystko a odcinku 1,1 km od bramy byłych koszar do ul. Akacjowej.

Władze miasta pozyskały na ten cel prawie 2 mln złotych dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej z budżetu państwa. Prezydent wnioskuje także o kolejne dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama