UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ryby pod lupą

Inspektorzy handlowi skontrolowali trzy duże sklepy, hurtownię oraz sklep rybny i ocenili stan oferowanych do sprzedaży ryb mrożonych oraz ich przetworów. Generalnie towar był świeży, ale źle oznakowany.

Kontrolerzy sprawdzili, czy przetwory rybne i ryby mrożone zostały prawidłowo oznakowane. Pod lupę wzięli 49 partii towaru o wartości 8 tys. 473 zł.
     - Zakwestionowali osiem z nich - informuje Bronisława Walawska-Pawlak, dyrektor Inspekcji Handlowej w Elblągu. - Brakowało podanych warunków przechowywania, informacji „nie zamrażać ponownie”, a także określenia metody produkcji (złowione w morzu, w wodach śródlądowych bądź wyhodowane).
     Oferowane do sprzedaży przetwory rybne nie były przeterminowane. Inspektorzy pobrali natomiast do badań w laboratorium próby z dziewięciu partii ryb i przetworów rybnych o wartości 468 zł.
     - W sześciu partiach ryby miały niższą masę od deklarowanej przez producenta, niższa była również zawartość białka - wyjaśnia Bronisława Walawska-Pawlak. - Badania wykazały również, że ryby te miały kwaśny smak i zapach. Ponadto w mrożonych filetach z mintaja stwierdzono zbyt dużą warstwę lodu, a w sklepie rybnym towary oferowane do sprzedaży nie posiadały cen bezpośrednich oraz cen jednostkowych odnoszących się do 1 kg - dodaje dyrektor elbląskiej Inspekcji Handlowej.
     W efekcie inspektorzy skierowali do producentów oraz importerów ryb wnioski o wyeliminowanie stwierdzonych nieprawidłowości. Ponadto 12 informacji o niewłaściwej jakości kontrolowanych ryb i przetworów rybnych skierowano do właściwych terytorialnie Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A moim zdaniem to pic na wodę fotomontaż. Inspektorzy nie mają zielonego pojęcia o rybach. Nagminnie jako filet mintaja sprzedawany jest filet z morszczuka ( jest tańszy w zakupie). Filety z hodowlanej pangi - cud, że nie świecą - tyle fosoranów pchają w nie Wietnamczycy ( większosc Pangi trafiającej do polski pochodzi z hodowli w Wietnamie). Barwiony łosoś, sztuczny czarny " kawior" w konserwie ze szprota - cud boski, że szprot sam nie wyjdzie z tej puchy... Ale dla inspektorowprawie wszystko jest ok :) czepiają sie do glazury:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rapaport_1(2006-09-15)
 • rapaport_1, cyt: "Nagminnie jako filet mintaja sprzedawany jest filet z morszczuka ( jest tańszy w zakupie)." Chyba raczej odwotnie... Notabene, zakupiłam niegdyś mrożonego morszczuka w ilości 1,40 kg, po rozmrożeniu uzyskałam 0,80 kg tejże ryby(!!!). Już nigdy więcej nie kupię mrożonej ryby, szczególnie morszczuka. Trochę droga była ta woda...
 • Zastąpcie zabite zwierzęta warzywami, a wasze problemy z nimi znikną na zawsze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jarosz(2006-09-18)
Reklama