UWAGA!

Są pieniądze na ratusz

Są już pieniądze na budowę ratusza, który ma stanąć na Starym Mieście w Elblągu. Środki finansowe pozyskano z funduszy unijnych, m.in. dzięki pomocy Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jest już pozwolenie na budowę i pełna dokumentacja.

Wkrótce rozpoczną się procedury przetargowe i jak przewiduje prezydent Elbląga Henryk Słonina, dawno zapowiadana budowa ratusza ruszy w przyszłym roku. Prezydent zapewnia, że miasto jest przygotowane do rozpoczęcia tej inwestycji.
     Ratusz na Starym Mieście stanie na działce przy ul. Stary Rynek naprzeciw katedry św. Mikołaja. Będzie pełnił funkcję wyłącznie reprezentacyjną. Urzędnicy miejscy nadal będą pracować w budynku przy ul. Łączności.
     
     Relacja Marty Hajkowicz:
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Słupków czar pozostanie i mytych jak zwykle dźwig postawi :( Zajęlibyście się w ratuszu tymi pustostanami na starówce gdzie nic nie robią i szpecą starówkę a niedługo i nowy ratusz :(
 • to już sie nie mieszczą w starym, tylko już kolejny budują i wyjdzie na to że jak trzeba bedzie coś załatwic to trzeba bedzie krązyc od ratusza do ratusza bo praca niebedzie zorganizowana i powstanie jeden wielki bur. .l, wystarczajaco, że juz są 2 ZUS-y
 • jojek - wczytaj się w tekst, albo wysłuchaj relacji p. Marty Hajkowicz, bo bredzisz jak "Piekarski na mękach". Ratusz ma mieć funkcje reprezentacyjne (sala narad rady miejskiej, USC itd. ) - nie będzie w nim urzędników. A jednocześnie ratusz powstanie na swym historycznym miejscu, tzn. tam gdzie stał do 1777 r. pierwszy elbląski ratusz. To będzie jeden z ciekawszych elementów zabudowy Starego Miasta w Elblągu. Dla przypomnienia: gdańska Starówka to także w ok. 80% rekonstrukcja. "Jojek" - a pustostany to prywatna sprawa kilku inwestorów, którzy nie tylko przeszacowali swoje możliwości finansowe, ale także mają sobie za nic wygląd naszej Starówki, uważając, że własność prywatna to świętość - nawet jak jest to budowlana ruina stojąca już prawie 20 lat. Od firmy Mytych trzymaj sie z daleka - jak na razie nie widać lepszej - elbląskiej firmy budowlanej, która by budowała tak solidnie i terminowo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kowalska Street(2008-08-27)
 • ty a co to jest jakiś pean na cześć administracji miejskiej i prywatnego przedsiębiorcy
 • No niestety - potwierdza się opinia iż po Panie Prezydencie Słoninie to w Elblągu zostanie dużo polbruku i parę niespecjalnie potrzebnych budynków, bo inwestorów to jakoś nie bardzo widać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Misio2007(2008-08-27)
 • A na co im kolejny budynek na starówce. UM już jedną kamienicę ma, sala jest bardzo reprezentatywna tylko chyba trochę za mała ???? po co to rozdrabnianie ??? USC na starówce a kasa na łączności jak ktoś będzie chciał coś załatwić to się nabiega, dbają o naszą kondycję czy co ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ......(2008-08-27)
 • Robić, robić. Moja rodzina z Bełchatowa gdy przyjeżdża szybko biegnie na naszą starówkę. Cieszy się gdy coś nowego powstało. Elbląg to przedsięwzięcie powinien bardziej eksponować. Jeszcze raz proponuję w nowym obiekcie stworzyć Gabinet Figur Woskowych. Z różowego wosku Zasłużonych Dobrych a z Czarnego tych negatywnych dla miasta menagerów. Już możecie ogłosić konkurs publiczny.
 • A na Aqupark kiedy pieniądze się znajdą??? Co mi po Ratuszu. .. .
 • Wowka Kolejny materiał nadający się do „ Śmiechu warte” , a może i nie bo nie ma się z czego śmiać!!!. W Elblągu wszystko co wybudowali ostatnio ma charakter wyłącznie reprezentacyjny: Port Morski(bez dostępu do morza) Hala Widowiskowa(Inkubator), Park Technologiczny, Zegar Słoneczny, Fontanna Gotycka Fala, Piekarczyk, słupki na Starym Mieście, Zakłady Mięsne, Tramwaje i nasza Rada Miasta z Prezydentem na czele. Może mości dobrodzieje i rajcy zaczną coś w końcu robić z ekonomicznym uzasadnieniem ? Pozdrawiam wszystkich mieszkańców ze zdrowym rozsądkiem. Wybory za dwa lata, pamiętajcie o tych złotoustych kaznodziejach i parlamentarzystach nieudacznikach.
 • Redakcjo do dzieła bo jest o co pytać w imieniu społecznosci miasta. Jaka będzie funkcja obecnego budynku USC i dwóch sieni w kamienicach na św. Ducha po zbudowaniu ratusza ? Czemu władza funduje sobie pałace, bo przecierz przeciętny mieszkaniec nie bedzie miał tam wstepu, a nawet jesli to i tak nie będzie miał z tego pożytku. Jak budowa nowgo gmachu UM ma się do skandalicznego i haniebnego stanu i wyglądu odziału UM na Jaśminowej, nie wspomne o sąsiadującym z nim molochem socjalnym ?. Czy realizowany projekt to ten sam z przed lat wykonany przez prof. Bauma ?
 • Mnie również nic nie cieszy i nic mi się nie podoba. Też uważam, że wszystko co dzieje się w Elblągu jest głupie i zbędne. Najbardziej wkurza mnie ten ratusz. Do tej pory narzekałem, że go nie zbudują i Stary Rynek jako ulica - będzie do końca świata beznadziejny. A teraz - do diabła - będą budowali!!!To teraz - to mnie się już nie podoba, że będą budowali. Nie podoba i już!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ubawiony(2008-08-27)
 • A może by wreszcie społeczeństwo Elblaga miało choc trochę do powiedzenia co do formy architektonicznej owego budynku. Może by tak przedstawiono kilka projektów do wyboru? Ale jak znam zycie ratusz jak zwykle oleje ludzi i postawi kolejny koszmarny pomnik swojej egzystencji!!! Zapewne architektura tego obiektu będzie zblizona do tej obrzydliwej nowej kamienicy która Mytych postawił ostatnio przy Starym Rynku!:(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  malkontent(2008-08-27)
Reklama