UWAGA!

SOR ratuje, ale i się buduje

 Elbląg, SOR przechodzi metamorfozę
SOR przechodzi metamorfozę (fot. Anna Dembińska)

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu trwa remont SOR. Przeprowadzone zostały już  prace rozbiórkowe i roboty ziemne, a teraz powstają stopy fundamentowe pod planowaną rozbudowę oddziału oraz wzmocnienia konstrukcyjne pod podjazdem dla karetek. W październiku przyjdzie czas na rewolucję i SOR przeniesie się do pomieszczeń po starym Bloku Operacyjnym. Cały remont zakończy się w połowie przyszłego roku i pochłonie blisko 8 mln zł. Zobacz fotoreportaż.

Umowa na wykonanie prac związanych z przebudową i modernizacją Szpitalnego Oddziału Ratunkowego została podpisana na początku lipca i niemal od razu na teren budowy wszedł wykonawca, czyli firma Przemysłówka 03 z Elbląga.
       - Tak rozpoczęła się kolejna bardzo ważna dla szpitala inwestycja, której celem jest nie tylko dostosowanie SOR do nowych standardów i przepisów Ministerstwa Zdrowia, ale przede wszystkim podniesienie jakości i dostępności świadczonych tu usług medycznych - mówi Anna Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. - Prace rozpoczęły się od ogrodzenia i zagospodarowania terenu budowy znajdującego się w obszarze zlokalizowanym przy podjeździe dla karetek, od strony lądowiska dla helikopterów - szczegóły wyjaśnia Anna Maksymowicz, kierownik projektu, pracownik szpitalnej Sekcji Inwestycji i Remontów. - Równocześnie ruszyły niezbędne prace w patio przy budynku Rezonansu Magnetycznego oraz w patio za główną Izba Przyjęć.
       Na początku były to głównie prace rozbiórkowe i wszelkie niezbędne roboty ziemne. Aktualnie powstają stopy fundamentowe pod planowaną rozbudowę SOR oraz wzmocnienia konstrukcyjne pod podjazdem dla karetek, co umożliwić ma bezpieczne prowadzenie w tym obszarze prac budowlanych.
       Jak zakłada projekt, wszelkie konstrukcje żelbetowe, także nowy szyb windy, mają być gotowe do końca bieżącego roku.
       Nieco wcześniej, bo w październiku, budowlańcy zaplanowali rozpoczęcie prac wewnątrz budynku - w pomieszczeniach SOR przewidzianych do przebudowy, które na ten okres przeniesione zostaną do tymczasowych pomieszczeń po starym Bloku Operacyjnym. Wiązać się to będzie z niezbędną reorganizacją pracy SOR, także ze zmianą dróg komunikacyjnych wewnątrz szpitala.
       - Prace od początku przebiegają zgodnie z harmonogramem - zapewnia inżynier budowy Tomasz Stachura. - Na chwilę obecną nie ma żadnych przeszkód czy opóźnień, i oby tak dalej! Po prostu pracujemy, realizując nasze kolejne zadania.
       Finał inwestycji zaplanowano na czerwiec 2018 roku.
       Projekt pn. „Przebudowa i modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu” opiewa na kwotę blisko 8 mln zł, z czego 3 mln 400 zł pokrywają środki unijne, zaś resztę stanowi wkład własny szpitala.
      
opr. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama