UWAGA!

Spotkanie dla przedsiębiorców

 
Elbląg, Spotkanie odbędzie się w EPT na Modrzewinie
Spotkanie odbędzie się w EPT na Modrzewinie (fot. arch. portEl)

W poniedziałek, 4 lutego, o godz. 10 w Elbląskim Parku Technologicznym przy ul. Sulimy 1, odbędzie się spotkanie, na którym będą poruszane ważne i ciekawe tematy z punktu widzenia ludzi biznesu. To propozycja dla tych, którzy chcą dowiedzieć się m.in. o nowych zasadach funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych, zmianach w podatkach CIT, PIT, VAT czy usługach ZUS dla biznesu.

Program spotkania:
       1. Nowe zasady funkcjonowania Specjalnych Stref Ekonomicznych
       Możliwości otrzymania najwyższej w skali kraju pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego do 70% wartości inwestycji oraz kryteria otrzymania pomocy.
       Podany zostanie przykład obliczania i wykorzystania pomocy.
       2. Zmiany w podatkach CIT, PIT, VAT
       - Podatek PIT: płatnik, formy opodatkowania, zaliczki na podatek, strata podatkowa, wynagrodzenie małżonka jako koszt uzyskania przychodu.
       - Podatek CIT: zmiana zasad rozliczania samochodów osobowych wykorzystywanych w działalności, zmiany w amortyzacji, (CIT i PIT), nowa stawka podatku CIT dla małych podatników, nowa ulga na prace badawczo-rozwojowe (Innovation Box),
       - zmiany w zakresie podatku od nieruchomości komercyjnych, zmiany z zakresie rozliczenia podatku u źródła, opodatkowanie dochodów z praw własności intelektualnej, zmiany w dokumentacji podmiotów powiązanych, opodatkowanie dochodów z niezrealizowanych zysków, stosowanie kopii certyfikatów rezydencji podatkowej, przekazywanie organom podatkowym informacji o schematach podatkowych (MDR).
       - omówienie znaczących zmian w podatku VAT.
       3. Usługi ZUS dla biznesu.
       Ulgi w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne, krócej, prościej, taniej – e akta, e-ZLA płatnik, doradcy udzielają pomocy, sprawy załatwiane „od ręki” – bez wniosku, prosty kontakt z ZUS.
      
       Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia: tel. 55 239 32 90 lub bwp@umelblag.pl
      

      
      

      
       -----------------art. sponsorowany---------------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Reklama