UWAGA!

Stare jest piękne

Elbląg, Na zdjęciu dwie z wyremontowanych kamieniczek przy ul. Mickiewicza
Na zdjęciu dwie z wyremontowanych kamieniczek przy ul. Mickiewicza

Trzy zabytkowe kamienice w Elblągu doczekały się gruntownego remontu. Prace w należących do miasta budynkach kosztowały ponad 450 tysięcy złotych. Dziś odbył się ich odbiór techniczny.

Kamienice przy ul. Mickiewicza 5, 9 i 11 doczekały się modernizacji zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Ekipa remontowa naprawiła dachy i wzmocniła drewniane elementy ich konstrukcji, wykonała izolację przeciw wilgoci, wymieniła okna i odnowiła klatki schodowe. Kamienice zostały też ocieplone i otrzymały nowe elewacje, a na fasadach podziwiać teraz można ozdobne elementy architektoniczne.
     Pieniądze na prace pochodziły z budżetu miasta, Zarządu Budynków Komunalnych, kredytu oraz premii termomodernizacyjnej Banku Gospodarstwa Krajowego, bo dzięki ociepleniu zużycie ciepła w starych domach spadnie o około 30 procent.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Zapraszam na Mickiewicza - miasto zrobiło sobie taką reklamę : kamienica 1 i 3 jest obskurna i podrapana a 5 jest piękna i tak kolejne......piękna ulica i piękne łaty szkoda gadać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieszkaniec(2005-07-15)
 • Ludzie litości - budżet miasta to, to samo co ZBK. A pieniądze są i mogą być tylko i wyłącznie z puli i zasobów lub kredytu Wspólnoty Mieszkaniowej funkcjonującej na tych budynkach. Czas by już najwyższy przestać bredzić na ten temat.
 • co z tego jak zaraz bedzie na nich grafitti ;)
 • A może by tak odnowić kamienice na Żeromskiego. Ulica doczekała się remontu, żeby ludożerka miała dobry dojazd do hipermarketu, a kamienice jakby "trochę" szpecą ten obrazek sielanki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kamienicznik(2005-07-15)
 • AM musisz się przyzwyczaić, teraz non-stop PortEl będzie informował o każdej najmniejszej nawet zmianie, chwalił naszych kochanych włodarzy, podkreślał ich zasługi dla miasta, i tak minie okrągły rok zwieńczony 111. okrągłą rocznicą tramwajów w naszym mieście i wyborami do samorządu, gdzie jedyne słuszne ugrupowanie będzie mogło tryumfować i działać dzielnie przez następne 4 lata ku chwale Ojczyzny... a długi rosną...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Francuz(2005-07-15)
 • Francuz, a ty ty to jakaś pie...na wróżka jesteś, czy co?
 • Nie, Francuz pracuje w UM. Nie on jeden zresztą. Inne wróbelki też :-)))))))))))))
 • SMIECHU WARTE CO MA TU BYC PIEKNE LIFTNG Z ZEWNATRZ A W SRODKU TAKIE SAME RUDERY JAKIE BYLY ........
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  HAHAHA(2005-07-15)
 • O TAK JESZCZE W TAMTYM ROKU BYŁY SZUMNE PLANY NA REMONT BUDYNKÓW CAŁEJ GÓRNOŚLĄSKIEJ I INNYCH W MIEŚCIE. PAN PREZYDENT ZAPŁACIŁ NAWET FIRMIE Z GDAŃSKA ZA AUDYT...NIE MAŁE PIENIĄDZE.!!! I CO...I WSZYSTKO PADŁO.!!! KASA ZA AUDYT WYRZUCONA W BŁOTO.!!! A MOGŁO BYĆ TAK ŁADNIE W MIEŚCIE...TYLE BUDYNKÓW BY POJAŚNIAŁO.!!! ALE ZA TO PODOBNO RATUSZ MAJA OCIEPLAĆ.!!! TERAZJUŻ WIEM DLACZEGO TAMTE PLANY UPADŁY.!!!!!
 • Nie wiem jaki to powod do dumy.Jak wyglada teraz na tej ulicy nr.7 Miedzy wyremontowanymi 5 a 9 stoi obskurna,obdrapana,popekana kamienica.Piekny kontrast.a moze o to chodzilo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec Mickiewicza(2005-07-17)
 • A CZY WLASCICILE MIESZKAN TEZ SIE DOLOZYLI I ILE PROCENT ,GDYZ MIESZKAM W WSPOLNOCIE I BUDYNEK OD 1947 R NIE BYL REMONTOWANY /TAK RZADZIL P.DYREKTOR PGM-U Z RATUSZOWEJ A OBECNIE ZARZADZA FIRMA AM UL.KOSCIUSZKI.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WLASCICIEL(2005-07-17)
 • lada moment o zmroku spodziewana jest tam wizyta grupy malarzy z Gwiezdnej , i tak w kolo ,az prokuratorom i sedziom w koncu sie zechce , a zechce sie, gdy PiS dojdzie do wladzy .
Reklama