[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szarych Szeregów i Tysiąclecia doczekają się remontu

 
Elbląg, Atl Tysiaclecia doczeka się remontu
Atl Tysiaclecia doczeka się remontu (fot. Anna Dembińska)

1,8 mln będzie kosztowała odnowa nawierzchni na ul. Szarych Szeregów i al. Tysiąclecia. Remont ma odbywać się w weekendy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu. Inwestycja powinna zakończyć się w połowie lipca.

Dziury i popękana nawierzchnia – tak wygląda dziś ul. Szarych Szeregów. O remont nawierzchni „prosi się" też al. Tysiąclecia. Wymiana nawierzchni będzie kosztowała 1,8 mln zł i zostanie zakończona w połowie lipca.
       Odnowiona nawierzchnia pojawi się na odcinku Szarych Szeregów na odcinku od ul. do ul. Wybickiego do ul. gen. Andersa. To już kolejna odnowa nawierzchni na tej ulicy. W 2017 r. odnawiano nawierzchnie na odcinku od al. Odrodzenia do ul. Rodziny Nalazków (dziś ul. Wybickiego). Inwestycję na ul. Szarych Szeregów zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego – za tym projektem w ubiegłym roku opowiedziało się 1170 głosujących.
       Remontu nawierzchni doczeka się także al. Tysiąclecia: 170 metrów al. Tysiąclecia oraz po 120 metrów na obu jezdniach na pl. Grunwaldzkim (na odcinku od ul. Hetmańskiej do Kumieli).
       W ramach remontu zostanie wymieniona nawierzchnia drogi, nastąpi regulacja krawężników, studzienek i innej. infrastruktury. Właściwe prace zostaną przeprowadzone w weekendy, kiedy poszczególne odcinki jezdni będą wyłączane z użytkowania (do poniedziałku rano). W poniedziałki będą wykonywane prace, które nie powodują wyłączenia remontowanych jezdni z użytkowania (m. in. odtworzenie oznakowania oraz prace porządkowe i wykończeniowe).
       Umowa z wykonawcą (Eurovia) została już podpisana. Prace powinny zakończyć się w połowie lipca.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • dziwna sytuacja bo w 2004-2005 na przebudowę Grunwaldzkiej miasto wydało ponad 10 milionów, minęło ledwie 14 lat i ulica wygląda jak pobojowisko i kolejne remonty, kto to ten remont wtedy przeprowadzał? czy nie. Pan Wróblewski czasami?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24 9
  Wystarczy(2019-05-13)
 • Bardzo fajnie że uda się wyremontować nawierzchnię, ale trochę wstyd że z pieniędzy przeznaczonych na BO. To powinien być jednak obowiązek Miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27 1
  Seller(2019-05-13)
 • A może ktoś wreszcie zwróci uwagę na to, że zrobiły się potworne korki przez dwa wąskie gardła czyli mosty nad rzeką. Było wiadomo już wcześniej, że tak się stanie. W godzinach szczytu korki na na Warszawskiej z dwóch stron mają nawet ponad kilometr, to samo przez mostem Unii, gdzie auta stoją już przy salonie Toyoty. Dalej ruch już się luzuje, bo każdy jedzie w inną stronę, zaczynają się ulice dwupasmowe. Kolejna sprawa to wjazdy do miasta od ładnej ekspresówki wyglądają jak droga dojazdowa do PGR-u, brak oświetlenia, poboczy (Grunwaldzka, Nowodworska). Tę drugą trzeba było zrobić podczas budowy zjazdu siódemki. Ogólnie masakra. Nieudacznicy bez wizji czyli typowy urzędnik. Ja rozumiem, że nie ma kasy na wszystko jednocześnie, ale trzeba widzieć, przewidywać, przygotowywać, a nawet słowem nikt nie wspomniał w Urzędzie Miasta, o rozwiązaniu problemu. Wracając do Warszawskiej, co z tego że Castorama zrobi niedługo rondo, jak problemem jest most i skrzyżowanie przy nim.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28 1
  dzizesjprd(2019-05-13)
 • po co myśleć jak można pić kawę i czekać na emeryturę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 1
  (2019-05-13)
 • do poprawy do nadaje sie skrzyżowanie ze zdjęcia powyżej. Albo chociaż dostosowanie sygnalizacji świetlnej w taki sposób aby umożliwić samochodom wyjazd z ul Fabrycznej w Grunwaldzką. Światła przed ul. Fabryczną (czerwone) powinny włączać się dużo wcześniej niz robią to obecnie. To skrzyżowanie to wielkie nieporozumienie. Dziwwne że od wielu lat nikt niczego z tym nie zrobił.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 0
  takatam(2019-05-13)
 • Na remont to się prosi jedna z głównych arterii miasta - al. Grunwaldzka. Jeśli komukolwiek zdarzyło się przysnąć w autokarze dalekobieżnym to w Elblągu ma gwarantowaną pobudkę. A jeśli jest się kierowcą to można sobie współczuć kosztów napraw zawieszenia. .. Do tego jakiś idiota zaprojektował klapy studzienek na linii kół. Więc jadąc prosto, trzymając się swojego pasa ruchu zaliczamy wszystkie po kolei a to oczywiście przyczynia się do ich zapadania i tym samym niszczenia nawierzchni asfaltowej okalającej włazy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  36 0
  Mikado(2019-05-13)
 • i super, niech to wszystko się zapycha i stoi, może wtedy jeden z drugim ruszy mózgiem i zrozumie, że rządy postkomunistycznych aparatczyków nie mających pojęcia o zarządzaniu miastem tak się kończą, korki będą coraz większe bo nikt nie pomyślał 10-15 lat temu o tym aby wybudować drugi most na rzeka, że nie ma wjazdu do miast od Zatorza itd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 2
  Cyferek(2019-05-13)
 • To jest jedna z glownych ulic ,malo tego, jezdza tamtedy czesto tiry inne ciezkie pojazdy,takze to ,ze sa koleiny i dziury to nic dziwnego.Nie podniecaj sie tak
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 9
  890(2019-05-13)
 • A może jakiś autobus miejski puścić po wyremontowaniu Szarych Szeregów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 2
  kowal123(2019-05-13)
 • a może przy okazji znajdziecie jakieś rozwiązanie na te światła ze zdjęcia - stojąc jako pierwszy w kolejce musisz łeb zadzierać fest żeby zobaczyć czy jest zielone - czy nie można przesunąć jakoś tych świateł - czy wydłużyć ? niech ktoś mądry pomyśli !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  edy(2019-05-13)
 • biedny komuszku to ty nie wiesz, że ulice buduje się technologiami odpowiednimi do ich obciążeń w ruchu? nie nauczyli na kompletach w Starym Polu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 1
  precz z komuną (2019-05-13)
 • absolutnie nie wolno remontować Grunwaldzkiej, to jest zabytek, to jest materiał y przejaw kultury technicznej i mentalnej PRL, powinniśmy być wdzięczni, że taka ulica u nas funkcjonuje, mieszkańcy sąsiednich miast zazdroszczajom jej nam u nich takich już nie ma, należy wpisać ulice Grunwaldzka na listę zabytków chronionych przez UNESCO, a Pan Wróblewski będzie mógł oprowadzać po niej delegacje zagraniczne z całego świata i pokazywać , że Elbląg jest stolicą PRL w Polsce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 1
  Thule(2019-05-13)
Reklama