UWAGA!

Szpital w rozbudowie

 Elbląg, Budowa bloku operacyjnego ma się zakończyć do 31 grudnia 2022 r.
Budowa bloku operacyjnego ma się zakończyć do 31 grudnia 2022 r. (fot. Michał Skroboszewski)

Gotowe są już fundamenty i ściany do pierwszego piętra w nowym bloku operacyjnym Szpitala Miejskiego przy ul. Komeńskiego, trwa także modernizacja pierwszych oddziałów w dotychczasowych obiektach. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – zapewnia dyrekcja szpitala. Zobacz zdjęcia.

Budowa nowego bloku operacyjnego wraz z łącznikiem ze szpitalem oraz modernizacja czterech oddziałów szpitalnych (chirurgii dziecięcej, pediatrii, rehabilitacji kardiologicznej i psychiatrii) będzie kosztować 52 mln złotych, z czego 36 milionów to dofinansowanie pozyskane przez elbląski samorząd i szpital z funduszy unijnych.

Prace budowlane ruszyły na początku marca. - Przy budowie bloku operacyjnego wykonano: fundamenty, konstrukcje, ściany osłonowe zewnętrzne, kanał techniczny oraz część łącznika komunikacyjnego do pierwszego piętra (winda). W trakcie realizacji są prace związane z wykonaniem stropu budynku. Trwają prace przy modernizacji dwóch oddziałów – informuje Małgorzata Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego w Elblągu.

Obecnie remontowane są pomieszczenia na drugim piętrze szpitala przy ul. Komeńskiego, na którym ma funkcjonować oddział chirurgii dziecięcej i oddział rehabilitacji kardiologicznej, który powstaje w budynku przy ul. Żeromskiego. - W oddziale chirurgii dziecięcej kontynuowane są prace przy instalacjach sanitarnych i elektrycznych i kończone kładzenie tynków i glazury w pomieszczeniach sanitarnych. W oddziale rehabilitacji kardiologicznej wykonywane są prace rozbiórkowe – dodaje rzeczniczka szpitala.

W kolejnych miesiącach planowana jest modernizacja oddziału psychiatrycznego (będzie się mieścić na drugim piętrze budynku przy ul. Żeromskiego) i modernizacja oddziału pediatrycznego dla dzieci młodszych i starszych (parter budynku przy ul. Komeńskiego).

Przypomnijmy, że prace związane z budową bloku operacyjnego i remontem oddziałów mają się zakończyć do 31 grudnia 2022 roku. - Nie są planowane opóźnienia. Prace monitorowane są osobiście przez osoby upoważnione na placach budowy czy modernizacyjnych. Co tydzień odbywają się spotkania tzw. Rady Budowy, na których obecni są przedstawiciele stron projektu: zamawiającego, wykonawcy i inżyniera kontraktu. Podczas tych spotkań omawiany jest przebieg prac – zapewnia Małgorzata Adamowicz.

Po zrealizowaniu inwestycji szpital zyska blok operacyjny o powierzchni 4,5 tys. m kw., który będzie połączony z dotychczasowym obiektem przy ul. Komeńskiego.

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tylko się cieszyć z inwestycji w szpitalu Miejskim. Tylko nie popieramy przenosin majacego swietna opinię poloznictwa i ginekologii na Zeromskiego do wojewodzkiego, gdzie polożnictwo bylo fatalnie oceniane, to był duży bład i nikt nie przxyznaje się do decyzji. kto kogo chcial tu uszczęsliwić Mam nadzieję, że to ostatnia tego typu decyzja dotycząca dwoch zupelnie różnych szpitali w tym samym mieście.
 • Jest ok 💪
 • RobertKoliński Czy kiedy rozbudowa tego szpitala zostanie już ukończona - ze środków publicznych, przypomnijmy - to czy wraże neoliberały z POKO, Hołownia1410,gumowe kręgosłupy od Gowina czy ich brunatne przystawko-kucaki z Konfy będą w dalszym ciągu domagać się jego prywatyzacji i przekazania majątku społecznego jakiemuś chciwemu kapitaluchowi na marnację i zysków na krzywdzie ludzkiej kumulację? Towarzyszki pytają; 🚩 #InwestycjePubliczne, #ZyskiPrywatne, #NiszczNeoliberalizm, #jurgielt Hashtagi: #TaxTheRich, #PodatekProgresywny, #RasaPanow, #wyzysk
 • Ktokolwiek szykuje sie do rządzenia to zdalna opieka w tych czasach raczej nie przejdzie. Tak jak mosty zamiast dachu nad głową.
 • RobertKoliński @kosmos2027 - I dlatego należy m. in. a)szczepić - w tym, przymusowo (kary administracyjno-skarbowe, wyższe POdatki dla wrogów rozumu i społeczeństwa:)oraz b)zatrudniać, zatrudniać, zatrudniać - i podnosić stawki oraz pensje minimalne (to jedyny skuteczny środek na zwiększanie dochodów społeczeństwa w kraju zawłaszczonym przez złodziejskich egoistów i wyzyskiwaczy, okradających społeczeństwo za pomocą tzw. śmieciówek. Czas najwyższy skończyć z tym anty-ludzkim i aspołecznym, bezmyślnym a długofalowo niezwykle szkodliwym dla państwa i obywateli procederem. #TaxTheRich 🚩 #równość, #praca, #socjalizm, #SocRev Hashtagi: #oligarchia, #burzuazja, #roszczeniowcy, #tusk
 • A skąd przyjadą specjaliści do Elbląga ? Bo budynek to nie wszystko.
 • @RobertKoliński - I tu Koliński macie racje. Tylko jest jeden ważny szczegół. Żaden budżet, żadnego państwa na świecie nie wytrzyma takiej presji na publiczna służbę zdrowia jaka jest w naszym kraju. Najpierw całkowita reorganizacja zasad jej działania.
 • RobertKoliński Na racjonalizację i transfer środków publicznych oraz usług społecznych do najbiedniejszych warstw społeczny zawszem chętny, na prywatyzację i sobiepaństwo - nie POzwalam!; 🚩 #ZróbmyNowąPolskę, #Wolność, #Równość, #Siostrzeństwo, #TaxTheRich 🚩 Hashtagi: #lewica, #nauka, #zdrowie, #podatki, #postep, #RiGCz
 • @RobertKoliński - Ależ bzdury człowieku piszesz. Nie masz pojęcia a zbierasz głos. Czy to Twój spodob aby zaistnieć. Masz kompleksy a chcesz podbudować swoje ego. Komentować w necie beż konsekwencji. .. a może tak coś pożytecznego zrobić w realu?
 • A kto jest inżynierem kontaktu tej inwestycji?
 • Pani Adamowicz dlaczego przy podwyżkach pominęliście "salowe "? Oszczędności ? Idące na budowę bloku ?
 • @RobertKoliński - Ty obrzydliwy komunisto normalnie napluł bym Ci w pysk. Jak można być takim obłudnikiem. Przypomnij sobie kto jak nie Twoi partyjni koledzy uwłaszczyli się na majątku narodowym po upadku twojej komuny.
Reklama