UWAGA!

Tak zmienia się port we Fromborku

 Elbląg, Trwają prace we Fromborku w porcie,
Trwają prace we Fromborku w porcie, fot. Anna Dawid, arch.portel.pl

W trzecim kwartale tego roku mają zakończyć się prace związane z przebudową fromborskiego portu. W ich efekcie poprawie ulegną parametry użytkowe portu, w tym dopuszczalne obciążenie użytkowe i jego głębokość

Modernizacja portu to koszt 17 mln zł, realizuje ją firma Doraco One. Jakie prace wykonano do tej pory?

- Zakończono prace rozbiórkowe i prace przy kotwach gruntowych. Zakończono także realizację pogrążania stalowych ścianek szczelnych, Prace żelbetowe ukończone są w około 97 procentach, natomiast trwa realizacja nowego slipu na nabrzeżu zachodnim. Montaż odbojnic i pachołów cumowniczych także został już całkowicie wykonany - informuje Magdalena Kierzkowska, rzecznik prasowy Urząd Morski w Gdyni, ze środków którego realizowana jest ta inwestycja.

We fromborskim porcie zakończono już także prace czerpalne pogłębienia basenu portowego do 2,5 m. - Zakończono też inwestycję na falochronie wschodnim oraz zachodnim oraz prace konstrukcyjne opasek brzegowych wschodniej i zachodniej. Trwają natomiast prace drogowe oraz sieciowe na zakresie nabrzeży - dodaje Magdalena Kierzkowska.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tego cudaka od kanału Sueskiego jeszcze tu nie ma?
 • Brawo przekop nasz polski Kanał Sueski przynosi wreszcie pożytek dla całego regionu jednak obawiam się że śmietanę spijać będą wszyscy inni tylko nie miasto Elbląg.
 • @TeofilSkorupa - Kanał Sueski :D Hahahaha. Ludzie, przecież ten cały Teofil jaja sobie robi. On wie, że wnerwia was swoimi komentarzami bo go minusujecie i mu odpisujecie i on czerpie z tego przyjemność. Karmicie go odpisując mu. Coś jak kiedyś słynny Mareczek "bolid*pa" co trollował kierowców non stop na Cb-radio bo nie miał co z czasem swoim robić.
 • Bo tam nie rządzi Wrobel, który by blokował rozwój strategicznej dla miasta inwestycji. Gnój wymyslił sobie teraz konsultacje z mieszkańcami elbląga, żeby "odłożyć w czasie" sprawę portu. Ja juz nie wierzę, że ta cała degradacja elbląga to nieporadność. Oni od samego początku byli przeciw przekopowi. Dziwne (?), że media nie zdają tutaj trudnych pytań tylko posłusznie podają fakty z miasta. Nawet jak tacy Wróbel z Nowakiem przyjda i bezczelnie przed mieszkańcami stwierdzą, że port jest gotowy na przekop :) Pytam - jak i gdzie? Zaniedbane nabrzeża, nieproadne "negocjacje" z Żywcem o teren, brak kooperacji z PKP, żeby zrewitalizować linię itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  14
  Do_pomorskiego(2023-03-01)
 • A w elbląskim porcie co? Może nasz ulubiony senator Wcisła coś wie? A może prezydent Wróblewski wie?
 • Niezła inwestycja, wychodzi po 7tyś na głowę mieszkańca Fromborka.
 • Bo to kanał Suski, a nie Sueski.
 • We Fromborku przynajmniej coś robią. A w Elblągu to co ? Nie ma nic oprócz dyktatury Wcisły, bo obecne władze Elbląga robią to czego chce Wcisła. Ja nie wiem czy oni się boją mu się przeciwstawić
 • Jak gdzieś spotkam Wcisłę na mieście to taki ochrzan ode mnie dostanie
 • @TeofilSkorupa - "obawiam się że śmietanę spijać będą wszyscy inni tylko nie miasto Elbląg. " - Ja się nie obawiam, ja już wiem, że tą śmietanę już spijają ale pisowskie cwaniaki.
 • możesz zrobić mu polerkę berła po same pomidory
 • @kkkkkk1 - Jesteś głupszy od konia.
Reklama