UWAGA!

„Tanais” dopłynął

W czwartkowe popołudnie do portu w Elblągu wpłynął pierwszy od roku statek morski. Statek dowodzony przez kapitana Janusza Kołaczyńskiego przepłynął przez Cieśninę Pilawską bez żadnych przeszkód ze strony Rosjan.

Statki handlowe płynące tranzytem z Morza Bałtyckiego przez Zalew Wiślany do portu w Elblągu nie napotykają na żadne problemy. Sprawa zakazu żeglugi dotyczy bowiem jednostek turystycznych i jachtów.
     - Mam nadzieję, że „Tanais” będzie regularnie tu przychodził - mówi Krzysztof Dziewit, przedstawiciel armatora, Agencji Morskiej Barwil.
     „Tanais” to duży statek - ma blisko 45 długości i ponad 7 metrów szerokości przy maksymalnym zanurzeniu 2,7 metra. Ale kapitan Kołaczyński nie miał kłopotu z manewrowaniem po rzece: - Przez 22 lata byłem pilotem w gdańskim porcie, który jest także portem rzecznym. Jedyny mankament, który tu widzę, to fakt, że tor wodny nie jest pogłębiony.
     „Tanais” przypłynął do firmy MAAG po ogromną przekładnię z oprzyrządowaniem. - Jest ona tak duża, że trzeba ją transportować drogą wodną - mówi dyrektor MAAG-a Piotr Berliński. Statkiem Tanais popłynie ona do Hamburga, tam zostanie przeładowana na większą jednostkę i stamtąd wyekspediowana do Chin.
     
Mira Stankiewicz – Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • mam pytanie, czy statek zabrał towar z nowego terminalu czy zmiescil sie pod mostami i doplynal az pod maag ??
 • Dopłynął pod sam MAAG i jeszcze trwa załadunek
 • statek przeszedł pod mostem i miał nawet jeszcze trochę luzu. zacumował w basenie alstomu. gdy wchodził do portu miał 1.7-1.8m zanurzenia, ale to oczywiście na pusto. towar, który zabiera waży 150 ton, więc jego zanurzenie się nie zwiększy, bo siądzie mu tylko dziób. dzisiaj będzie załadunek, a wychodzi jutro rano.
 • Chwalić się czymś co inni zrobili jest naszą cechą narodową. Jak i to znamy się na wszystkim i wszystko wiemy najlepiej. Czytając te bzdurne opinie które świadczą o kompletnej nieznajomości tematu jak i wydarzeń. Apeluje do decydentów, żeby nie utrudniali pracy tym którzy poświęcili kilka miesięcy pracy, żeby ten kapeć tu przyjechał. I zrobili porządek z mostami wybudowanymi wzdłuż rzeki, blokując całkowicie ruch pomiędzy Elblągiem a Gdańskiem. P.S. Lepiej i konstruktywnie rozmawia się z Rosjanami niż z polskimi Urzędnikami.
 • gderliwosc to tez nasza narodowa "zaleta"
 • ELB: ty to jestes chory dziwny czlowiek
 • @: basen ten nie należy do Alstomu, zanużenie zwiększyło się o 30 cm.
 • nie nalezy ale rowniez i Alstom korzysta z jesgo uslug podaczs transportu wysokogabarytowych detali
 • do Elb : stary już jestem a pierwszy raz słyszę o mostach wzdłuż rzeki???? Gdzie indziej mosty są w poprzek rzeki, albo łączą dwa brzegi rzeki... Chyba roztropniej było napisać o mostach ( kładkach) posadowionych nad torem wodnym rzeki Elbląg?
 • Stary jestes a czepiasz sie szczegolow. W takim wieku powinienes juz powiedziec cos madrego a Ty czepiasz sie. Flustrat, zmarnowales zycie? Mam nadzieje, ze nie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Przygodny obserwator(2006-05-16)
 • ALSTOM może korzystać z basenu ale jak się właściciele zgodzą - nie wszystko w tym mieście należy do ALSTOMU
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znający się(2006-05-17)
 • Wszystkim zainteresowanym do wiadomości: Gdańskie Towarzystwo Naukowe zawiadamia ,że Wydział V Nauk o Ziemi Gdańskiego Towarzystwa Naukowego przy współudziale Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Komitetu Badań Morza PAN organizują w dniach 21-22 września 2006r w budynku Oceanografii w Gdyni konferencję naukową: Perspektywy zrównoważonego rozwoju Mierzei Wislanej"MIERZEJA 2006" Mierzeja Wiślana jest obok Półwyspu Helskiego jednym z najbardziej atrakcyjnych obszarów chętnie odwiedzana przez polskich i zagranicznych turystów.Niewątpliwie walory krajobrazowe wpływaja na dynamiczny rozwój turystyki stanowiacej wazne źródło dochodów miejscowej ludności...Zamiarem organizatorów jestskupienie uwagi grona ludzi nauki, a także władz lokalnych na problemach współczesnienurtujących mieszkańców Mierzei.Przedstawienie prognozy zmian w środowisku, mogacym wystąoić w efekcie procesów naturalnych lub też przyjęcia okreslonych rozwiązań gospodarczych i technicznych.Naczelnym zadaniem winno być sformułowanie opini odnośnie realizacji możliwych do zaakceptowania planów rozwoju Mierzei Wiślanej i Zalewu, łącznie z koncepcią wykopania przekopu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dariusz Babojć(2006-05-18)
Reklama