UWAGA!

Teren inwestycyjny Terkawka

 
Elbląg, (UM Elbląg)
(UM Elbląg)

Ponad 100 hektarów terenu inwestycyjnego Terkawka będzie przeznaczone pod Centrum Usług Logistycznych. Obecnie trwa opracowywanie szczegółowej koncepcji zagospodarowania, co pozwoli w niedalekiej przyszłości prowadzić inwestycje w tej części miasta.

Wyłoniony w przetargu zespół projektowy, który opracowuje ogólną koncepcję zagospodarowania 190 ha terenu zlokalizowanych we wschodniej części Elbląga, zaprezentował przedstawicielom Gminy Miasto Elbląg trzy warianty zagospodarowania Terkawki. Do dalszych prac koncepcyjnych zostały przyjęte założenia opierające się na wariancie III układu drogowego, w którym położono nacisk na maksymalne wykorzystanie powierzchni przeznaczonej pod Centrum Usług Logistycznych tj. ok. 100 ha. Następnym etapem prac projektowych jest opracowanie przez projektantów koncepcji szczegółowej zagospodarowania terenu określającej m.in.:
       • układ drogowy wewnątrz obszaru
       • przebieg sieci infrastruktury technicznej
       • koncepcję odwodnienia terenu i regulacji stosunków wodnych
       • szacunkową analizę kosztów przygotowania terenu pod przyszłe inwestycje.
       Koncepcja szczegółowa została przedłożona Gminie Miasto Elbląg i jest na etapie uzgadniania. Powołany przez prezydenta zespół ds. realizacji projektu przesłał do biura projektowego zastrzeżenia oraz wnioski do przekazanych opracowań. Do końca sierpnia br, został wyznaczony termin na uzupełnienie opracowań oraz uwzględnienie uwag i wniosków. Uzgodnienie i zakończenie etapu prac nad koncepcją szczegółową będzie podstawą do prac związanych z opracowaniem pełnej dokumentacji projektowej.
       Dokumentacja przygotowywana jest w ramach realizacji projektu Terkawka – kompleksowe przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych w Elblągu. Jest to pierwszy etap procesu, którego celem jest zagospodarowanie terenu z zyskiem dla miasta i elblążan. Opracowana dokumentacja pozwoli niebawem rozpocząć realizację inwestycji polegających na budowie dróg dojazdowych do terenów inwestycyjnych wraz z uzbrojeniem. Projekt przewiduje przygotowanie:
       • opracowanie badań geotechnicznych, nośności gruntu, poziomu lustra, wód gruntowych
       • koncepcję zagospodarowania obszaru
       • dokumentację techniczną i projektowo-budowlaną uzbrojenia terenu
       • raport oddziaływania na środowisko
       Dokumentacja ma być gotowa wraz z końcem bieżącego roku.
       Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • no to powstanie druga modrzewina, drogi do nikad itd. ktos napisze, ile te miasteczko rowerowe ma kosztowac milionow?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sexo z arbaita(2012-08-17)
 • Wygląda obiecująco. Jaka jest docelowa wizja tego terenu? Przydałoby się jakieś przystępne opracowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Arkadiusz Jachimowicz(2012-08-17)
 • Panie Arkadiuszu proszę się dobrze przyjżeć mapce! Wyraźnie widać na niej, że "obwodnica wschodnia" idzie przez Bażantarnię za Górą Chrobrego i przez Marymoncką!!! Nie ma się czego cieszyć bo to oznacza niszczenie Bażantarni i likwidację linii tramwajowej nr 2!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  znafca(2012-08-17)
 • .. .dla mniej obeznanych z mapa dodam, że widać na zamieszczonym obrazku, jak "obwodnica wschodnia" łączy się z ulicą Łęczycką kilkaset metrów od "hotelowca" w kierunku cmentarza - stąd moje wnioski o dalszym jej przebiegu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znafca(2012-08-17)
 • Rzeczywiście ta "obwodnica wschodnia" włazi w Bażantarnię. :( Ale co do terenu: na co drugie centrum logistyczne ? Jedno już jest na Modrzewinie, więc niech tam zostanie, a tu, przy węźle ekspresówek, niech przeznaczą tereny pod zabudowę przemysłową o małej szkodliwości dla środowiska naturalnego i będzie fajnie. W takiej jednej, średniej wielkości fabryce więcej osób znajdzie pracę, niż w 5-ciu centrach logistycznych. Bądźmy praktyczni, a nie modni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ambroży(2012-08-17)
 • Sexo ja tam się ciesze z takiego stanu rzeczy będę miał pełno równych asfaltowych ulic żeby testować swoje audi a motocykl i nie będę już przeszkadzał mieszkańcom zawady swoim głośnym wydechem :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kontroler pracy J.L.(2012-08-17)
 • Ambroży dobrze pisze, " centrum logistyczne " to ładnie i nowocześnie brzmi ale jedno już mamy bo zbudował je pan Słonina i pożytku z niego niewiele, lepiej żeby te tereny przeznaczyć dla przemysłu, nieco oddalone od miasta a atutem jest bliskość drogi S 22
 • Jak powstawała Modrzewina, pisałem, że ta lokalizacja to błąd. Terkawka to doskonałe miejsce na nowe fabryki, dobre położenie przy berlince i blisko S7 oraz niedaleko do Kaliningradu. Teren należy uzbroić i sprzedać za symboliczną złotówkę inwestorom, którzy zadeklarują chęć postawienia fabryki i zatrudnienia ludzi. nie budować takich centrów jak budynek na Modrzewinie, bardzo drogi w utrzymaniu a wynajmowany za grosze. Firma chcąca inwestować, sama zbuduje potrzebne budynki i hale, nie można uszczęśliwiać nikogo na siłę marnotrawiąc publiczne pieniądze.
 • Nie trzeba się podniecać. Najpierw należy udrożnić Pocztową i 12 Lutego, ale to już nie ta ekipa :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Darecki ESR(2012-08-17)
 • "Powołany przez prezydenta zespół ds. realizacji projektu " - a ja jestem ciekawy kto zasiada w tym gronie? Czy Ci sami specjaliści, którzy projektowali koncepcję Modrzewiny, w tym pierwszy logistyk RK ?
 • Ku. .. .. mać skończcie z mostami, rozkopanym Elblągiem itp. itd !! A nie łapać sę za drugie !!
 • Elbląg przygotowuje kolejne tereny pod inwestycje chociaż na terenach już przygotowanych nawet przysłowiowe psy z kulawą nogą nie chcą inwestować. Zgadnijcie dlaczego ? Hero.
Reklama