UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teren po wojsku czeka na nowego właściciela

 
Elbląg, Działka przy ul. Lotniczej została wystawiona na sprzedaż
Działka przy ul. Lotniczej została wystawiona na sprzedaż (fot. Michał Skroboszewski,, arch portEl.pl)

Pięć budynków z lat 70., w tym była przepompownia paliw, cztery zakopane w ziemi zbiorniki paliwa. To wszystko znajduje się na powojskowej działce przy ul. Lotniczej, którą miasto chce sprzedać. Przetarg zaplanowano na 6 kwietnia. Zobacz zdjęcia.

Jeszcze za prezydentury Grzegorza Nowaczyka Elbląg kupił od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej tereny powojskowe przy ul. Lotniczej. Sprzedaż działek w tej lokalizacji jest od kilku lat źródłem przychodów dla miejskiego budżetu.

Ratusz ogłosił właśnie przetarg na sprzedaż kolejnej działki z tego kompleksu. Tym razem do wylicytowania jest działka o powierzchni 0,9 ha, na której znajduje się pięć budynków w różnym stanie technicznym. Uogólniając – wszystkie wymagają większego lub mniejszego remontu. Niegdyś w tych budynkach mieściły się magazyny, przepompownia paliw i warsztat.  Dla tego terenu nie ma opracowanego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, co oznacza konieczność uzyskania decyzji o warunkach zabudowy przed wykonaniem robót budowlanych.

Działka jest uzbrojona w media komunalne, przebiega przez nią sieć kanalizacji deszczowej i energetycznej. Na sprzedawanym terenie są też cztery zaplombowane zbiorniki paliwowe o pojemności 50 m sześć. każdy. Przez działkę przebiega też czynna linia energoelektryczna, jednak przyłączanie nowych podmiotów będzie wymagać rozbudowy istniejącej sieci i budowy stacji transformatorowych. Dojazd odbywa się od ul. Lotniczej, z wyjątkiem pojazdów o masie całkowitej pow. 3,5 t, które mogą korzystać z wjazdu od ul. Akacjowej.

Cenę wywoławczą działki urzędnicy ustalili na 527 tys. zł. Na dzień publikacji ogłoszenia sprzedaż nieruchomości jest zwolniona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług (VAT). W 2016 r., podczas jednej z prób sprzedaży tej działki, miasto ustaliło cenę na 650 tys. zł. i wtedy teren nie znalazł nabywcy. Czy tym razem się uda? Nabywcę działki wyłoni przetarg, który zaplanowano 6 kwietnia. Nieruchomość można oglądać od 23 do 25 marca po wcześniejszym umówieniu się w Urzędzie Miejskim.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama