UWAGA!

Teren po wojsku czeka na nowego właściciela

 Elbląg, Działka przy ul. Lotniczej została wystawiona na sprzedaż
Działka przy ul. Lotniczej została wystawiona na sprzedaż (fot. Michał Skroboszewski,, arch portEl.pl)

Pięć budynków z lat 70., w tym była przepompownia paliw, cztery zakopane w ziemi zbiorniki paliwa. To wszystko znajduje się na powojskowej działce przy ul. Lotniczej, którą miasto chce sprzedać. Przetarg zaplanowano na 6 kwietnia. Zobacz zdjęcia.

Jeszcze za prezydentury Grzegorza Nowaczyka Elbląg kupił od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej tereny powojskowe przy ul. Lotniczej. Sprzedaż działek w tej lokalizacji jest od kilku lat źródłem przychodów dla miejskiego budżetu.

Ratusz ogłosił właśnie przetarg na sprzedaż kolejnej działki z tego kompleksu. Tym razem do wylicytowania jest działka o powierzchni 0,9 ha, na której znajduje się pięć budynków w różnym stanie technicznym. Uogólniając – wszystkie wymagają większego lub mniejszego remontu. Niegdyś w tych budynkach mieściły się magazyny, przepompownia paliw i warsztat.  Dla tego terenu nie ma opracowanego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, co oznacza konieczność uzyskania decyzji o warunkach zabudowy przed wykonaniem robót budowlanych.

Działka jest uzbrojona w media komunalne, przebiega przez nią sieć kanalizacji deszczowej i energetycznej. Na sprzedawanym terenie są też cztery zaplombowane zbiorniki paliwowe o pojemności 50 m sześć. każdy. Przez działkę przebiega też czynna linia energoelektryczna, jednak przyłączanie nowych podmiotów będzie wymagać rozbudowy istniejącej sieci i budowy stacji transformatorowych. Dojazd odbywa się od ul. Lotniczej, z wyjątkiem pojazdów o masie całkowitej pow. 3,5 t, które mogą korzystać z wjazdu od ul. Akacjowej.

Cenę wywoławczą działki urzędnicy ustalili na 527 tys. zł. Na dzień publikacji ogłoszenia sprzedaż nieruchomości jest zwolniona z opodatkowania podatkiem od towarów i usług (VAT). W 2016 r., podczas jednej z prób sprzedaży tej działki, miasto ustaliło cenę na 650 tys. zł. i wtedy teren nie znalazł nabywcy. Czy tym razem się uda? Nabywcę działki wyłoni przetarg, który zaplanowano 6 kwietnia. Nieruchomość można oglądać od 23 do 25 marca po wcześniejszym umówieniu się w Urzędzie Miejskim.

SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama