UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trwa dyskusja o środkach unijnych dla obszarów wiejskich

 
Elbląg, Trwa dyskusja o środkach unijnych dla obszarów wiejskich
fot. nadesłana

W latach 2014-2020 Polska otrzyma ponad 13,5 mld euro na Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Samorządy województw postulują, aby w programie znalazły się środki na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną oraz lokalne drogi, a zarządzanie funduszami było w mniejszym stopniu zcentralizowane.

Wczoraj (19 lutego) w Olsztynie przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi omawiali najnowszy projekt programu.Polskie regiony są bardzo zróżnicowane – mówi wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jarosław Słoma. – Nie można tak samo traktować rolnictwa na Warmii i Mazurach oraz w Małopolsce, dlatego chcemy, aby większą rolę w działaniach przewidzianych na kolejne lata odgrywały regionalne samorządy. Uważamy także, że w programie powinny znaleźć się środki na budowę lokalnych dróg oraz infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.
       Specjalne stanowisko w sprawie projektu PROW na lata 2014-2020 przedstawiciele samorządu województwa uchwalili już 7 lutego podczas obrad Konwentu Marszałków RP w Kielcach.
       W obecnej propozycji programu ministerstwo najwięcej środków, bo po 4 mld euro, proponuje przeznaczyć na poprawę konkurencyjności w rolnictwie oraz ochronę ekosystemów. Chodzi tu o działania takie jak: organizowanie szkoleń, warsztatów i punktów doradztwa dla rolników, inwestycje w sprzęt i innowacyjne technologie, wspomaganie nisko przetworzonej produkcji rolno-spożywczej, zalesianie w celu utworzenia korytarzy ekologicznych i kompleksów leśnych, wspieranie rolnictwa zrównoważonego i ekologicznego, ochrona gleb i wód, zachowanie tradycyjnych odmian roślin i gatunków zwierząt. W najnowszym projekcie programu nie znalazły się wydatki związane z inwestycjami wodno-kanalizacyjnymi oraz drogowymi.
       Z edycji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2014 korzysta 110 na 116 warmińsko-mazurskich gmin.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama