UWAGA!

Trwają poszukiwania kupca

 Elbląg, Teren przy Mielczarskiego czeka na kupca
Teren przy Mielczarskiego czeka na kupca (fot. Michal Skroboszewski, arch. portEl.pl)

W dwóch poprzednich przetargach chętni byli, ale nie stawili się na licytację. Ratusz nie rezygnuje jednak ze sprzedaży działek przy ul. Mielczarskiego i Malborskiej i ogłosiło kolejny przetarg.

Dwa poprzednie przetargi na sprzedaż działek przy ul. Mielczarskiego zakończyły się fiaskiem. Na pierwszy przetarg wadium wpłaciła jedna osoba fizyczna i jedna osoba prawna, ale nikt nie pojawił się na licytacji. Na drugim przetargu był jeden chętny, ale także nie pojawił się na licytacji. Jak będzie na trzecim?

Licytacja została wyznaczona na 9 listopada. Cena: 3 mln zł netto, jest taka sama jak przy poprzednich próbach sprzedaży. Przypomnijmy, że uzbrojone działki nie są objęte planem zagospodarowania przestrzennego, co oznacza że pozwolenie na budowę będzie wydane na podstawie tzw. warunków zabudowy, uwzględniające najbliższe sąsiedztwo. Może więc powstać tutaj zarówno zabudowa mieszkaniowa jak i handlowo-usługowa. Nie powstanie tam jednak sklep większy niż 2 tys. m2, ze względu na brak Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Uzbrojona w media komunalne nieruchomość ma łączną powierzchnię 1,5 hektara.

Budowa w tym miejscu ma się rozpocząć do końca 2024 roku i zakończyć zakończyć najpóźniej do 31 grudnia 2028 roku. 

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama