UWAGA!

Tutaj mają powstać tor wyścigowy, spa i hotel

 Elbląg, Inwestycja ma powstać w pobliżu węzła Marzewo koło miejscowości Wakarowo (mapa z Google)
Inwestycja ma powstać w pobliżu węzła Marzewo koło miejscowości Wakarowo (mapa z Google)

Przy trasie S7, w okolicach węzła Marzewo, ma powstać samochodowy tor wyścigowy, hotel, centrum konferencyjne i spa. Inwestorem jest spółka z Małdyt, która złożyła do pasłęckiego ratusza wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach tej inwestycji.

Inwestycja ma powstać na niemal 54 tys. m kw., w obrębie ewidencyjnym Marzewo i Wakarowo w gminie Pasłęk, czyli w okolicach węzła Marzewo przy trasie S7. Inwestorem jest spółka Sarna z Małdyt, do której te grunty należą.

- 20 lutego do Urzędu Miejskiego w Pasłęku wpłynął wniosek „HIM” Grupy Projektowej-Projekty Torów mgr. inż. arch. Robert Młodziński, działającej w imieniu inwestora spółki Sarna z siedzibą w Małdytach dotyczący uwzględnienia planowanej przez nią inwestycji – informuje burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski.

Spółka planuje budowę toru wyścigowego, hotelu, zaplecza konferencyjnego oraz spa.

- Inwestor podkreśla, że planowany obiekt ma na celu stworzenie miejsca, które będzie sprzyjało rozwijaniu pasji związanych z motoryzacją, ale również będzie stanowiło atrakcyjną przestrzeń dla mieszkańców gminy Pasłęk oraz turystów. Obiekt będzie oferował możliwość organizacji wydarzeń sportowych, biznesowych i rekreacyjnych. Do wniosku został załączony projekt zagospodarowania terenu pod planowaną inwestycję. Wystąpienie to jest kontynuacją wcześniejszych wystąpień inwestora - informuje burmistrz Pasłęka.

  Elbląg, arch. spółki HIM Grupa Projektowa-Projekty Torów
arch. spółki HIM Grupa Projektowa-Projekty Torów

Wizualizację w większym formacie można obejrzeć w linku.

Władze Pasłęka z inwestorem spotkały się już w styczniu. - Omawiane były sprawy związane z uwarunkowaniami przedmiotowej inwestycji w zakresie zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w powiązaniu z istniejącymi i projektowanymi gminnymi sieciami infrastruktury technicznej. Omówione zostały również obowiązki i wymagania prawne związane z przygotowaniem inwestycji do realizacji , w tym związane z lokalizacją przedsięwzięcia w świetle wymagań nowej ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – informuje burmistrz Pasłęka.

Poprosiliśmy inwestora o szczegóły dotyczące inwestycji. Czekamy na odpowiedzi.

daw

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama