UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tutaj powstaną kolejne mieszkania

 
Elbląg, Mieszkania mają powstać na tym zielonym dzisiaj terenie przy ul. Topolowej
Mieszkania mają powstać na tym zielonym dzisiaj terenie przy ul. Topolowej (fot. Michał Skroboszewski)

Władze miasta, wykorzystując koniunkturę na rynku deweloperskim, chcą sprzedać kolejne działki pod budowę mieszkań – przy ul. Topolowej i alei Grunwaldzkiej. Przetargi odbędą się we wrześniu.

Działka przy ul. Topolowej ma powierzchnię 0,2 hektara. Dzisiaj to teren zielony w sąsiedztwie zabudowy wielorodzinnej, na którym znajduje się mały pawilon handlowy, przeznaczony do likwidacji. Działka nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego, inwestor będzie mógł zbudować tutaj budynek wielorodzinny na podstawie tzw. warunków zabudowy.
       O tym, kto kupi tę nieruchomość (cena wywoławcza - 470 tysięcy złotych), przekonamy się 9 września, kiedy odbędzie się licytacja. Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany do rozpoczęcia budowy do końca 2024 roku i jej zakończenia do końca 2026 roku. Te terminy nie będą brane pod uwagę, jeśli nabywcą okaże się jedna z sąsiednich wspólnot mieszkaniowych.
       Pod młotek, również 9 września, pójdzie także kompleks działek przy al. Grunwaldzkiej, położony bezpośrednio przy drodze prowadzącej do Gronowa Górnego. To teren o łącznej powierzchni jednego hektara, którego cenę wywoławczą ratusz ustalił na 1,4 mln złotych.

  Elbląg, Kompleks działek, przeznaczonych do sprzedaży, zaznaczyliśmy czarną linią
Kompleks działek, przeznaczonych do sprzedaży, zaznaczyliśmy czarną linią


       „Sąsiedztwo nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, usługowa, przemysłowa i produkcyjna, tereny ogródków działkowych oraz zieleni. Nieruchomość przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Na nieruchomości znajdują się liczne zadrzewienia i zakrzaczenia” – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.
       Także i w tym przypadku teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, a zwycięzca przetargu będzie musiał zbudować budynki wielorodzinne do końca 2026 roku.
      

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Zamiast uzdrowić sytuację w komunikacji miejskiej to trzeba znowu rozpisać "przetarg". Czyżby portfele radnych i prezydenta zrobiły się za chude?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  20
  Konstal 85N(2019-07-09)
 • Wszędzie wszystko na wcisk. Niedługo będą stawiane bloki na blokach. 0 zieleni. Nie lepiej byłoby postawić na modrzewinie kilka dużych bloków jak na Zawadzie i spokój? Mieczysław Wąsiewski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  56
  7
  MieczysławWąsiewski(2019-07-09)
 • W jaki sposób można uzdrowić komunikację miejską w Elblągu?. Osobiście nie widzę możliwości jej udoskonalania biorąc pod uwagę takie elementy jak: systematyczny spadek liczby mieszkańców korzystających z komunikacji, wzrost uprawnionych do darmowych lub zniżkowych przejazdów, wzrastające ceny zakupu nowych tramwajów i autobusów, ubożenie mieszkańców skutkujące wstrzymaniem cen biletów, coraz niższe zainteresowanie podejmowaniem pracy w przedsiębiorstwach świadczących usługi komunikacyjne, ogólny wzrost kosztów wynikający z coraz wyższych cen paliw, energii elektrycznej itp. Te elementy charakteryzują wszystkie miasta zbliżone wielkością i charakterem do naszego. Stąd nie możemy porównywać się do Warszawy, Gdańska czy Łodzi, chociaż i tam też jest wiele problemów. A tak zazdrościmy Olsztynowi, a tam też nie do końca to wypaliło i miasto będzie miało duże kłopoty z komunikacją.
 • Mieczysław popieram place zieleni znikną będziemy mieszkać okno w okno tak blisko że sąsiad sąsiadowi da w pysk przez balkon lub okno a dzieci bawić się będą na parkingu lub na ulicy a Modrzewina dalej będzie świecić pustkami
 • Modrzewina fajne miejsce blisko do centrum handlowego blisko do komunikacji miejskiej i fajny teren
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  3
  Darek.G(2019-07-09)
 • W Elblągu kierowca autobusu zarabia w nominale 2tys zl netto. Zejdzmy na ziemię
 • Może jedna spółka, miejska czy mieszana, zamiast 6. Keden zarząd bez dublujących się stanowisk. Reklamy w autobusach. Tworzenie lini na które jest popyt (niestety w naszym mieście to są głównie linie na cmentarze, a emeryci jeżdżą za połowę). Więcej autobusów za kanał, a nie tylko 12 i 14 co 30minut. Jest wiele małych miast w Polsce z kwitnącą komunikacją. Ktoś powie, że tu nie ma perspektyw ani możliwości. NIE! W tym mieście nie ma CHĘCI!
 • "Zwycięzca przetargu będzie zobowiązany do rozpoczęcia budowy do końca 2024 roku i jej zakończenia do końca 2026 roku. Te terminy nie będą brane pod uwagę, jeśli nabywcą okaże się jedna z sąsiednich wspólnot mieszkaniowych. "- a to dlaczego? Są równi i równiejsi?
 • Tu 2 lata na zakończe.nie budowy a przespolewski na starym mieście ile ma bo to straszy od 15 lat,kto za to jest odpowiedzialny,kto stara się nie ruszać tej sprawy?
 • Brawo planiści Sąsiedzi będą sobie w okna zaglądać Dzieciom zostanie beton do zabawy ale towarzystwo wzajemnej adoracji dostanie kolejne dudki do kieszeni żeby się podzielić z peło wyborcami za głosy Fajnie jest
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  3
  Z i e l a r z (2019-07-09)
 • Proszę nie zapomnieć żeby te bloczki nie zakorkowały kolejnych części miasta oraz proszę zapewnić tam odpowiednio duzą ilość bezpłatnych i ogólnodostępnych miejsc postojowych, żeby nowi mieszkańcy i ich goście nie zakłócali ładu i nie zabierali miejsc dotychczasowym mieszkańcom
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  1
  Wpłatomat Wróblewskiego(2019-07-09)
 • Jak już zabetonujecie ten teren to nie zapomnijcie zwiększyć średnic okolicznej burzówki.
Reklama