UWAGA!

Ulica Portowa i przebudowa

 Elbląg, Ulica Portowa i przebudowa
Fot. Mikołaj Sobczak, arch. portEl.pl

Zarząd Dróg Powiatowych w Pasłęku ogłosił przetarg na przebudowę ul. Portowej w Tolkmicku. Postępowanie opiewa na kwotę niemal 4,9 mln zł.

  Elbląg, Mapa z Systemu Informacji Przestrzennej UMiG Tolkmicka
Mapa z Systemu Informacji Przestrzennej UMiG Tolkmicka

"Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 2206N – ul. Portowa wraz z budową kanału technologicznego, przebudowa sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji sanitarnej w Tolkmicku" – czytamy w dokumentacji przetargu.

Wyłonioną w postępowaniu firmę czeka m. in. odtworzenie istniejącej nawierzchni jako nowej z masy mineralno-bitumicznej, odtworzenie krawężników na odcinku od Świętojańskiej do Morskiej, a także odtworzenie chodników i zjazdów. Oprócz tego wykonawca zajmie się remontem kanalizacji deszczowej i wykonaniem jej nowego przyłącza, budową nowej sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej itd.

W tym postępowaniu kryteria brane pod uwagę to cena (60 proc.) i termin gwarancji (40 proc.). Termin składania ofert upływa 11 marca. Można wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Wyłoniona w przetargu firma będzie miała pół roku na realizację prac.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czy dobrze rozumiem, że można wybrać najdroższego i rodzić bez pośpiechu utrzymania terminu? Cytuję ".... W tym postępowaniu kryteria brane pod uwagę to cena (60 proc. ) i termin gwarancji (40 proc. ). Termin składania ofert upływa 11 marca. Można wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Wyłoniona w przetargu firma będzie miała pół roku na realizację prac.... "
 • Po przeczytaniu tytułu pomyślałem, że chodzi o Elbląg. Tutejsza Portowa nadaje się właściwie tylko jako plener do kręcenia filmów wojennych lub apokaliptycznych. Schowana za wysokim nasypem kolei nadzalewowej i równie jak ona zdewastowana i zapuszczona. Jest wymownym przykładem troski miasta o swój port, który nie przynosi od lat dochodów i trzeba go utrzymywać. W innych rękach byłby ożywiony i dochodowy. W Elblągu to tylko atrapa, kosztowna w obecnej sytuacji budżetowej miasta..
 • Jak możesz tak szarpać nogawki pana Arkadiusza Zglińskiego ? ! Istnienie pdTiRów jest jego wyłączną zasługą jako opowiadającego baśnie o potencjale nieistniejącego portu. Udało mu się nabrać na jego powiastki całkiem dużą grupę ludzi. To prawdziwy artysta marketingu, a pan szanowny tak mu dokłada na forum Portelu w imię kampanii wyborczej pana owoca z Pasłęka.
 • @Kat_Na_Idiotów - Zanim się odezwiesz to się może dokształć w zakresie PZP. Jakie są kryteria jaka jest ich waga % to Ci wyjdzie kogo można wziąć na Wykonawcę.
 • @Kat_Na_Idiotów - Źle rozumiesz bo czytanie ze zrozumieniem jak widać nie jest Twoją najmocniejszą stroną.
 • Sorry ale skąd znacie budżet przetargu skoro postępowanie wg artykułu opiewa na kwotę niemal 4,9 mln zł. Firmy się poukładają ze sobą i wygra najdroższy pod 4,9 bani.
 • @Kat_Na_Idiotów - No idioci nie wszystko rozumieją. Najważniejsze, że rodzić można bez pośpiechu.
 • Chcieliście port wiejski to macie będzie majówka prezydent zorganizuje wam znowu wycieczki ze starówki do portu i zwiedzanie portu - a na pewno jest tam na co popatrzeć. I czego wy jeszcze chcecie ?... czego wam jeszcze brakuje. ?
 • @Zyzoll. - Tolkmicko nie ma Prezydenta ciemniaku. Na hasło port odpala Ci się ślepy owczy pęd??? To naskrobiesz coś bez sensu i zadowolony z siebie
 • @Zyzoll. - Co Ciebie obchodzi port w Tolkmicku. Kontenerowce chcesz tam przyjmować.
 • nooo, jak wyjdzie taka pofalowana jak Młyńska, to klękajcie narody...
 • Honda już złożył tylko czeka na rozstrzygnięcie xD
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Tolkmiczak(2024-02-22)
Reklama