UWAGA!

Utrudnienia w ruchu na Beniowskiego

Elbląg, Na naszej mapie.
Na naszej mapie.

Powoli, ale systematycznie modernizowana jest ulica Beniowskiego. Wykonano już przebudowy podziemnych instalacji gazowniczych, ciepłowniczych i wodociągowych. Do akcji wkroczyli drogowcy, lecz ulica nadal jest udostępniona dla ruchu kołowego.

Udostępniona - nie oznacza, że nie ma na niej ograniczeń prędkości pojazdów. Niezależnie od prowadzonych prac, sami kierowcy regulują prędkość ze względu na bardzo dużą ilość dziur i nierówności na jezdni.
     W kwietniu rozstrzygnięto przetarg na kompleksową przebudowę ul. Beniowskiego. Wygrała go Firma Budowlano-Drogowa „Prasbet” z Grudziądza. To kolejny w Elblągu, po Placu Dworcowym, front robót tej firmy. Aktualnie trwa wytyczanie krawężnikami przebiegu jezdni, wjazdów, miejsc postojowych i wpustów do ruchu z sąsiednich ulic. Po raz pierwszy w swojej historii ul. Beniowskiego będzie miała chodniki po obu stronach jezdni. Trwa już budowa zupełnie nowego ciągu pieszego od ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Pionierskiej.
     O potrzebie gruntownej modernizacji ul. Beniowskiego mówiono od dawna. Konieczność jej podjęcia sygnalizowali nie tylko kierowcy prywatnych samochodów, ale także taksówkarze i kierowcy autobusów komunikacji miejskiej. Po wykonaniu wszystkich robót ul. Beniowskiego będzie łącznikiem o dobrej nawierzchni, rozładowującym natężenia ruchu w ulicach Piłsudskiego, Pionierskiej i Królewieckiej.
     Obligatoryjny termin zakończenia wszystkich prac to koniec października tego roku, a miasto na tę inwestycję zarezerwowało w budżecie ponad 930 tys. złotych.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo, podejrzewam że to jeszcze potrwa jakieś 40 lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Żyroskop(2008-08-19)
 • Ale czemu ta ulica jest taka szeroka?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-08-19)
 • Bardzo dobrze, że w końcu ta fatalna jezdnia na Beniowskiego będzie przejezdna i to nie za 40 lat jak wypowiada sie przedmówca. Faktem jest, że takich remontow trzeba więcej w Elblagu. Chyba tylko na starym mieście są dobre nawierzchnie, ale jeździć po wszystkich nie można, a pozostało nawet tam jeszcze sporo do zrobienia vide ul. Linki.
 • Niestety nawierzcnia na Starym Rynku już w niektórych miejscach wymaga podreperowania, kostki brukowe wyskakują. Już nie mówiąc - a może raczej ciągle przypominając - o paskudnych i bezzasadnych słupkach do usunięcia - Romek
 • Ciekawe, czy zrobią ją szerszą, chociaż o 25cm. Kosztem tego zachwaszczonego zieleńca. Było by to udogodnienie w ruchu z autobusami, ale obawiam się że zostanie jak jest!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  RulerofBlaircourt(2008-08-19)
 • wzdluz Beniowskiego po lewej stronie do beda miejsca parkingowe wiec ulica moze byc tylko trioszeczke wezsza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kapsel(2008-08-19)
 • hahaha nasza kochana beniowskiego; D Pozdrawiam wszystkich mieszkanscow tej ulicy a w szczegolnosci Dundzie i Nacie
Reklama