UWAGA!

W bursie powstaną mieszkania

 
Elbląg, W bursie powstaną mieszkania
fot.arch.portEl

W byłej bursie szkolnej przy ul. Obrońców Pokoju powstaną mieszkania komunalne dla rodzin z wyburzanych budynków oraz dla tych, które chcą poprawić swoje warunki lokalowe. Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę obiektu.

Bursa szkolna w budynku przy ul. Obrońców Pokoju mieściła się do 2003 r. Gdy ją zlikwidowano pomieszczenia zajęły biura oraz internat Środowiskowego Hufca Pracy OHP. W 2008 r. Hufiec Pracy przeprowadził się do nowej siedziby przy ul. Junaków, część pomieszczeń pozostała pusta, a nieremontowany budynek niszczał. W 2009 r. poprzedni prezydent Elbląga Henryk Słonina chciał zaadaptować część budynku na klasy oraz internat Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.
       Nowe władze postanowiły jednak, że miastu bardziej potrzebne są mieszkania komunalne i budynek byłej bursy przy ul. Obrońców Pokoju zostanie zaadaptowany właśnie na ten cel.
       - W budynku powstanie 71 pełnostandardowych mieszkań komunalnych, jedno- i dwupokojowych – mówi Anna Kleina, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - W tym jedno mieszkanie dwupokojowe i jedno trzypokojowe dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W nowym obiekcie zamieszkają przede wszystkim rodziny z wyburzanych budynków oraz te rodziny, które chcą poprawić sobie warunki mieszkaniowe – dodaje rzeczniczka. – Muszą jednak pozostawić miastu swoje mieszkanie o niższym standardzie.
       Dokumentację projektowo-kosztorysową przebudowy z nadbudową budynku bursy szkolnej na budynek mieszkalny wykonała olsztyńska firma IKA Projekt  (wartość kontraktu to 164,8 tys. zł).
       Teraz miasto ogłosiło przetarg na wykonanie robót budowlanych. Prace będą polegały m.in. na dociepleniu ścian, na dobudowaniu dwóch kondygnacji w jednym skrzydle, wymianie stolarki okiennej, wykonaniu nowych instalacji: wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, wyburzeniu i zamurowaniu istniejących ścian, wyburzeniu klatek schodowych i wykonaniu nowych. Większość mieszkań powyżej parteru będzie wyposażona w balkony.
       Zagospodarowany zostanie także teren przed budynkiem. Tu wyznaczone będą miejsca postojowe, będzie nowa droga wewnętrzna i dojścia do obiektu. Zakwitną też rośliny ozdobne, a dla najmłodszych przygotowany zostanie plac zabaw.
       Otwarcie ofert przetargowych nastąpi 3 września. Prace budowlane mają potrwać 10 miesięcy.
       - W tegorocznym budżecie miejskim zaplanowano 6,1 mln złotych na ten cel – mówi Anna Kleina.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tere fere już raz obiecano tak jak miało być budowane na stawku po byłym kinie Syrena i nadal woda stoi i NIC. Tak i z tym budynkiem będzie obiecanki i już. Budujcie wreszcie bo obiecanek wystarczy na następne lata.
 • ech. .. jakie tam imprezy były. .. ; ) łezka w oku!
 • Rośnie następca Skrzydlatej, Jaśmninowej i Łęczyckiej.
 • to samo czytaliśmy rok temu, i po roku to samo, poczekamy zobaczymy, cala kadencja nastepcy Słoniny to jest czekanie na cud.
 • bez kitu, pamietam tam imprezy w latach 2001-2003,cpanie chlanie, ogolem miod malina
 • a z czyich pieniędzy to zrobią - z Waszych, naszych i moich czynszów płaconych uczciwie co miesiąc - nic nie remontują w mieście - stare budynki ZBK walą się - od dziesięcioleci nie widziały remontów ani dachów, ani klatek schodowych, ani elewacji, wszystkie budynki, które straszą wyglądem to są budynki administrowane przez ZBK a oni zbierają czynsze miesiąc w miesiąc i pieniądze te ratują budżet miasta w zamian co dostaje - ochłap dla ZBK na swoje przeżycie i co robi ZBK z nimi - ano remonty - ino swoich siedzib - obejrzyjcie ludzie ich siedziby - a czy my na to płacimy. ZBK przeżera całą kasę a żeby nie gadali - to tam się coś chlaśnie na jakimś murze, kominie, klatce, jakiś okno gdzies stare wymieni na stare z rozbiórki, piec sie przechlasta, i kolejny rok z głowy - a od stycznia wejdzie nowy program mieszkaniowy - czynsze 100 % do góry - jakoś się przeżyje - będą podwyżki pensji -zatrudni się kolejnych znajomych królików a zakres prac sie ograniczy - bo po co remontować stare budy - same sie rozlecą. A w miejscu tych wyburzonych pójdą piękne arterie by limuzyny jaśnienampanującego G. N. mknęły przez miasto na kolejne imprezy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec"pałacu ZBKowskieg(2012-08-14)
 • Następny burdel jak na łeczyckiej od razu zróbcie tam posterunek policji kolejne miejsce elementu przestępczego i melin blisko park który bedzie sprzyjał jeszcze złodziejom i pijakom
 • Proponuję, by zamieszkała tam Pani Kluge i reszta wesołego towarzystwa.
 • Bardzo dobry pomysł. Rozwalcie jeszcze te baraki na Skrzydlatej i dajcie część mieszkań ludziom z baraków nie koniecznie w tym miejscu ale w innym miejscu Elblaga. Przecież te baraki na Skrzydlatej to smiech na sali w 21 wieku.
 • ZBK powinno byc zlikwidowane już dawno, dawno temu. To jest przybudówka wiadomo kogo. Kasiore biora od 60 lat. Znam budynki ze nawet żarówki przed domem czy na klatce nie wymienili przez te lata. Wyszystkie lokale ZBK ale takie w miarę a nie ruiny oddac inajemcom za darmo. Ruiny rozwalic a teren po nich sprzedac a pieniadze przeznaczyc na renowacje zabytków w Elblagy np(pałacyk Piechoty) Administratorów nieruchomośći niech wybiora sposród swoich najemców a nie z nadania bedą mniej kosztowali przynajmniej o 60 % i bardziej operatwni. Bo ci z nadania to tylko kase co miesiac zgarniac potrafią a nie dbaja o mienie. Dbaja raczej o zaprzyjaznionych fachmanów(fakturki) i swoje rodziny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Już nie z ZBK(2012-08-15)
 • Az dziw bierze ze na chwile obecna jeszcze niewiadomym jest kto wygra jeszcze nieogłoszony przetarg. Wiadomo ze wygra go firma M. .. .h, chociarz po zmianie wlodarza miasta to panu M troche sie ukrucilo budowanie elblaga
 • Komuna upadła, a nadal część ludzi musi kupować mieszkania za swoje ciężko zarobione pieniadze, a coraz większa grupa w Polsce ma to za darmo, bo wyczuła niszę w jakiej można całkiem nieżle bez wysiłku egzystować nawet z 10 dzieci na koszt państwa i reszty społeczeństwa. Mają się na pewno lepiej od tych co każdego rana za 1200 pln miesiecznie wychodzą do pracy. A pomoc spoleczna tak pracuje, że nie zadaje sobie trudu, by oddzielić osoby rzeczywiście potrzebujace, od tych, ktorzy uważają, że im się wszystko należy, nastawionych roszczeniowo, ale bez żadnego wysiłku z ich strony. a są to ogromne pieniadze w skali kraju.
Reklama