UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • No i to jest jeden z wielu powodów do referendum. To miasto umiera
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    104
    15
    Czas na referendum(2021-01-19)
  • @Czas na referendum - Gadacie i nic nie robicie.
  • No właśnie! Gadać to każdy umie a robić nie ma komu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    5
    0
    Wóz albo przewóz(2021-01-19)
  • @Czas na referendum - To co się dzieje w Elblągu nie jest zasługą żadnej władzy, tylko mentalności ludzi. Nikt za nas świata nie naprawi, jeśli nie zrobimy tego sami. Większość czeka, aż ktoś coś im da, jak sam sobie życia nie poukładasz, to z nieba nie spadnie. Bozia dała dwie rączki i głowę na karku, to czas wziąć się za robotę, zamiast czekać na cud i biadolić jak to jest źle.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    14
    6
    Charlie C.(2021-01-19)
  • @Charlie C. - A co, jeśli za układanie życia się bierzemy, ale tzw. pracodawca okrada nas na stawkach, pensji, emeryturze i naszej przyszłości? A potem jeszcze chwalą się między sobą na rautach, który z nich płaci swoim pracownikom w Elblągu NAJMNIEJ, szuje? Cóż w takiej sytuacji radzisz, wuju? Hashtagi: #DobryDoktorGuillotin
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    11
    4
    Brigitte B.(2021-01-19)
  • @Brigitte B. - Zmienić pracodawcę, przecież to oczywiste. Jeśli jest to konieczne, to wyprowadzić się do innego miasta, a nawet kraju. Jeśli nie znamy języka, to poświęćmy czas który spędzamy na bezsensownym przeglądaniu internetu, bądź oglądania telewizji na naukę. Zmianę w życiu zaczynamy od nas samych, i jeśli teraz Pani nie jest zadowolona ze swojego życia, to najwyższy czas ruszyć cztery litery i je zmienić. To nie jest tak trudne, jak mogłoby się Pani wydawać, tylko trzeba chcieć i coś w tym kierunku zrobić, a nie siedzieć i lamentować.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    9
    6
    Charlie C.(2021-01-19)
  • @Charlie C. - Karolku, a co jeśli mi się podoba w Elblągu, ale nie podobają mi się barbarzyńskie stosunki pracowniczo-społeczne i wyzysk tutejszych pracodawców, o głupocie rządzących nie zapominając? Dlaczego to ja mam stąd wyjeżdżać, a nie te paparuchy dostosować się do mieszkańców i obywatelek, albo odejść, hę?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    19
    3
    Brigitte B.(2021-01-19)
  • @Brigitte B. - Proszę założyć własną firmę, oczywiście płacić godne wynagrodzenie swoim pracownikom i cieszyć się pełnią życia. ..
  • Proszę zatem przestrzegać Kodeksu Pracy, albo zaprzestać swojej dziecinnej, hobbystycznej zabawy w przedsiębiorcę i zająć się poszukiwaniem sensu życia gdzie indziej, bo na razie to tylko cierpią niewinni ludzie. A jak nie, to w następnych wyborach głosuję na Kolińskiego, i się skończy Wasze rumakowanie:) Hashtagi: #WyrokNaKobiety, #RewolucjaJestKobieta, #wyzysk
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    8
    3
    Brigitte B.(2021-01-19)
  • RobertKoliński @Brigitte B. - Z cyklu: Słynne cytaty Wielkich POlaków - neo-konserwa radzi:)#styropiany Hashtagi: #SlynneCytatyWielkichLudzi
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    RobertKoliński(2021-01-19)
  • @Brigitte B. - Ale kto broni Pani zostać przedsiębiorcą ? Do odważnych świat należy.
  • @Brigitte B. - Droga Brydziu, oprócz wyjazdu proponowałem również zmianę pracodawcy, bądź też podniesienie swoich kwalifikacji. Mnie osobiście też się, mimo wszystko w Elblągu podoba, tutaj mieszkam, nie prowadzę działalności, pracuje na etacie i całkiem nieźle zarabiam. Także nie jest to niemożliwe. Co do elblaskich chlebodawców, to faktycznie 3/4 z nich to straszne czereśniaki, co ich przodkowie jeszcze dwa pokolenia wstecz, chadzali za potrzebą w pole, lamiąc się przy akompaniamencie chulajacego wiatru. Takie jednostki bez grama wyobraźni i polotu, za to z lisim sprytem, traktują pracownika jako koszt, zamiast podstawę działalności swoich firm. Bez ludzi którzy te firmy tworzą, miejscowe rekiny biznesu trafiłby na powrót do Pizdzichowic Małych w trymiga, biegając w podartych galotach, jako ich wyżej wspomniany dziad biegał. Niestety, dopóki znajdą się ludzie, którzy będą przyjmowali z pochylona głową te drobniaki za swoją ciężką pracę, dopóty będą mówiąc kolokwialnie [...] przez wymienionych na wstępie czeresniaków. Życie nierówno rozdaję, ale nie warto się poddawać, tylko podwinąć rękawy i walczyć o swoje. Pozdrawiam.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    1
    Charlie C.(2021-01-19)
  • RobertKoliński @Charlie C. - W imieniu Brydzi, która się akurat kąpie i upoważnia, odpowiem, że tu nie ma żadnego "dopóki"- zawsze będą ludzie, którzy będą musieli jeść i zawsze będą jacyś neoliberalni chciwi złodzieje, którzy będą chcieli nachapać się kosztem biedoty i sprowadzą sobie kolejnych biedaków/niewolniczą siłę roboczą z kolejnej Ukrainy, Białorusi, Tybetu, Libii, Afganistanu, Korei Północnej, czy innego pozbawionego władzy z RiGCz-em kraju. To systemowi trzeba ukręcić łeb (metodami legislacyjnymi), bo to on tych czereśniaków dziś generuje, odkąd go w 1989 roku przejęli i stworzyli "na obraz swój i podobieństwo", a nie odwrotnie; [ale generalnie wpis na plus - i Brydzi też się podoba:)] Hashtagi: #TaxTheRich, #PodatekProgresywny, #RasaPanow, #wyzysk
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    3
    RobertKoliński(2021-01-19)
  • @Brigitte B. - zostań pracodawcą i nie skoml
  • @RobertKoliński - kolinski, a w jakiej biedocie ty siebie pozycjonujesz? bo, że nie będziesz pracodawcą to jest jasne, nie dla psa kiełbasa, ciekawi mnie spojrzenie lenia, nieroba, cwaniaka socjalnego, który pod płaszczykiem politycznych inklinacji maskuje zwyczajną indolencję umysłową i wrodzone lenistwo. Dlaczego pracowników wykonujących prace nazywasz biedotą? A wiem, wy komuchy tak macie, uwielbiany przez ciebie gierek tak właśnie nazywał klasę robotnicza, której, we własnym mniemaniu, przewodził. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4
    2
    kreciol(2021-01-20)
Reklama