UWAGA!

W EPT o spółdzielniach energetycznych

 Elbląg, W EPT o spółdzielniach energetycznych

13 sierpnia w Elbląskim Parku Technologicznym odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Spółdzielnie energetyczne – nowy wymiar energii dla społeczności lokalnej”. To wydarzenie m.in. skierowane do mieszkańców, rolników czy przedsiębiorstw reprezentujących gminy wiejskie i miejsko-wiejskie.

Celem spotkania będzie określenie społeczno-gospodarczych uwarunkowań tworzenia spółdzielni energetycznych w Polsce oraz korzyści, jakie może dać spółdzielnia indywidualnym członkom jak i całej społeczności gminnej, wśród których pojawia się rozwiązanie problemu obniżenia kosztów zasalania w energię elektryczną oraz cieplną Zadaniem spółdzielni energetycznych jest produkcja energii w ośrodkach rozproszonych i konsumpcja tej energii na własne potrzeby spółdzielców, w tym mieszkańców, rolników czy przedsiębiorstw reprezentujących gminy wiejskie i miejsko-wiejskie.

Podczas wydarzenia zostaną przedstawione korzyści dla społeczności lokalnych wynikające z funkcjonowania spółdzielni energetycznych i społeczno-gospodarcze uwarunkowania tworzenia spółdzielni energetycznych. Prowadzący spotkanie porównają koszty uczestnictwa w spółdzielni względem tradycyjnej instalacji z odnawialnych źródeł energii oraz przedstawią, w jaki sposób można zapewnić sobie stabilne dostawy energii elektrycznej z własnym udziałem, a także podpowiedzą, jak realizować lokalne projekty wspierające rolnictwo, gospodarkę oraz politykę samorządową w oparciu o odnawialne źródła energii

Spotkanie odbędzie się w EPT 13 sierpnia, początek o godz. 10.

red. na podst. informacji nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama