UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Gimnazjum nr 5 jeszcze remont

 
Elbląg, Gimnazjum nr 5
Gimnazjum nr 5 (fot. WS).

Uczniowie Gimnazjum nr 5 przy ul. Agrykola wrócą do swej szkoły najwcześniej w listopadzie. Szkoła jest już niemal gotowa z zewnątrz, ale w środku do wykonania jest jeszcze sporo pracy. W środę (21 sierpnia) miał miejsce częściowy odbiór obiektu.

– Z zewnątrz wygląda okazale, ale otoczenie wymaga jeszcze na pewno estetyzacji. Natomiast w środku budynek wymaga jeszcze pewnych prac remontowych, estetyzujących i poprawiających stan tego obiektu – mówi wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak odpowiedzialny za oświatę. – Żebyśmy młodzież mogli tam wpuścić.
       Marek Pruszak dodaje, że aby nie było nieprzyjemnego kontrastu między tym, co na zewnątrz, a tym, co wewnątrz budynku, konieczne jest ogłoszenie jeszcze jednego przetargu na prace wewnątrz budynku.
       – One spowodują, że ten obiekt również w środku będzie wyglądać tak, jak powinien wyglądać, żeby być gotowym na przyjęcie młodzieży i na normalną naukę – podkreśla wiceprezydent Pruszak.
       Przez dwa miesiące – wrzesień i październik – uczniowie Gimnazjum nr 5 będą mieli lekcje tam, gdzie dotychczas podczas remontu – w budynku w miasteczku szkolnym przy ul. Saperów, w którym mieści się Zespół Szkół Turystycno-Hotelarskich. – Po prostu nie chcemy wprowadzać młodzieży do niewykończonego jeszcze obiektu – podkreśla Marek Pruszak.
       Już we wrześniu budynek przy ul. Agrykola będzie gotowy do obejrzenia przez uczniów i ich rodziców.
       – Myślę, że młodzież i rodzice będą chcieli zobaczyć sale sportowe, piękne klasy wymalowane już do końca, wymalowane korytarze, przede wszystkim bezpieczne pod względem technicznym.
       Jak wiceprezydent Pruszak komentuje opóźnienie w oddaniu szkoły uczniom?
       – Mam nadzieję, że młodzież i rodzice to zaakceptują, że te dwa miesiące jeszcze wytrzymają – mówi. – Była obietnica, choć nie my ją składaliśmy, że 1 września gimnazjum ruszy, ale po naszej wizycie stwierdzamy, że nie można wpuścić młodzieży do takich warunków. Do zrobienia pozostało jeszcze przede wszystkim malowanie korytarzy, klas, drzwi, wejścia, uporządkowanie otoczenia wokół budynku. Sale sportowe są już odnowione.
      

  Elbląg, Marek Pruszak
Marek Pruszak (fot. WS).

Nowe władze Elbląga podtrzymują pomysł, by Gimnazjum nr 5 ewoluowało w kierunku gimnazjum sportowego. – Ten obiekt swoje tradycje sportowe ma już od czasów przedwojennych – przypomina Marek Pruszak. – Tradycje przetrwały i te tradycje będziemy w tym obiekcie kontynuować. Na razie będzie to gimnazjum z klasami sportowymi, a w przyszłości być może gimnazjum sportowe.
      
      

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To była kiedyś Szkoła Podstawowa nr 3,do której chodziłam :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  dawnauczennica(2013-08-23)
 • A ja proponuję w tym obiekcie zrobić Urząd Marszałkowski, który zostanie przeniesiony z Olsztyna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2013-08-23)
 • No i mamy jak w Warszawie:) pałac czerwony:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  BodzioHelikopter(2013-08-23)
 • taa jasne, kolejna szkoła z klasami sportowymi. .. normalnie kto by pomyślał, że Elbląg tak sportem stoi. .. .szkoda, że nic więcej nie jest w stanie zaproponować. .. zwłaszcza z tą super ekipą. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 4
  :((2013-08-23)
 • W tej szkole od lat są klasy sportowe. Jak chodziłam tam do podstawówki (lata 1992-2000), to już była jedna klasa sportowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  dawnauczennica(2013-08-23)
 • Na wizce był kolor czerwony (i to taki oczo*ebny), a jak już pomalowali budynek, to ten kolor zrobił się jakiś taki "łososiowy". Jednak fakt, faktem, ten kolor jest zbyt kontrastowy. Tym bardziej na budynek szkolny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  ambroży(2013-08-23)
 • Dobrze wyglądała jak była żółta. To co teraz z nią zrobili to profanacja. Ja bym się wstydził szkoły w tak oczojebnym kolorze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 3
  Tencowyemigrował(2013-08-23)
 • A miało być tak szybko wszystko zakończone. Miało być, prawda panowie z PiS-u, miało być. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 4
  wiza(2013-08-23)
 • Wszystko niby cacy ale pospiech jest dobry przy łapaniu pcheł spójrzcie parter rózni się kolorem od pozostałych ` pięter kolorem jest jaśniejszy to nie fer zegar dalej nie działa i nie będzie działał to jaki to remont ????? cały budynek ze wzglendu na łane kształty powinien być podświetlany w ciągu nocy nie robcie fuszerki to juz zabytek na tym nie oszczędzicie druga sprawą bdynek na swój wygląd powinien być szkołą wyższą anie gimnajum ta dzićz nie zasługuje na to otoczenie szkoły ma tez wiele do życzenia przy wejsciu do szkoły przy przystanku ZKM zrobił się w tej chwili osiedlowy parking że nie idzie przejść gdzie ta dzielna Straż MIEJSKA POBLISKIE ULICE SĄ W STREFIE PŁATNEGO PARKOWANIA STĄD TEN TŁOK WRACAJĄC DO ZEGARA NALEŻY GO URUCHOMIĆ I PODŚWIETLIĆ A MOŻE DAĆ JESZCZE HEJNAŁ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2013-08-23)
 • w gimnazjum nr 5 jest bardzo mało uczniów, i niestety cieszy się ono złą sławą pod względem zachowania uczniów, a teraz jeszcze przeczytałam że w testach klas trzecich wypadli najgorzej w Elblągu - odnowiony za publiczne pieniadze budynek ma być nagrodą ? ile pieniędzy będzie trzeba dokładać z kasy miasta do tej malutkiej szkoły, choćby po to by ją ogrzać zimą ? sama subwencja nie wystarczy, a rodzic kieruje się poziomem gimnazjum a nie odnowionym budynkiem Szkoda pieniędzy z moich podatków
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  (2013-08-23)
 • Gimnazjum Nr5 to jedne zbiorowisko narkomanów i bandziorów schody to miejsce dla narkomanów szkoda tej szkoły dla tej chałastry zaraz będzie wymalowana grafiti
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  (2013-08-23)
 • Jak chcecie wrócić do tradycji sportowych bez sportowego zaplecza? W cieniu nowego stadionu miał wg projektu powstać nowy ministadionik lekkoatletyczny dla Gimnazjum. Ale sprawa już chyba nieaktualna. Zresztą pospólstwo już określiło uczniów jako pijaków i narkomanów, to po co coś dla nich robić? Po co dać im pasję i zainteresować sportem, niech lepiej już sobie ćpają na tych schodach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 3
  yacholex(2013-08-24)
Reklama