UWAGA!

Wiec poparcia

Związkowcy z Elbląga i powiatu zaprotestują dziś przeciwko łamaniu praw pracowników w zakładach mięsnych Elmeat.

Wiec, który rozpocznie się o 15.30, odbędzie się pod bramą zakładu, przy ul. Mazurskiej.
     - Liczymy, że weźmie w nim udział około 200 naszych członków z Elbląga i powiatu elbląskiego - mówi szef elbląskiej Solidarności Mirosław Kozłowski. - Uważamy, że w tej firmie od dawna nie dzieje się dobrze i chcemy zamanifestować, że jesteśmy razem z pracownikami.
     Wiec to kolejny krok, jaki w sprawie zakładów mięsnych podejmuje elbląska Solidarność. Związek, podobnie zresztą jak inspekcja pracy, złożył do prokuratury doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zarząd Elmeatu, który od października ubiegłego roku nie wypłacał pracownikom pensji i nie pokrywał obowiązkowych świadczeń ubezpieczeniowych. Sami pracownicy mają też wygrane w sądzie pracy sprawy o wypłatę zaległych pensji, a niedawno w sądzie gospodarczym złożyli wniosek o ogłoszenie upadłości swojego zakładu.
     Tymczasem kolejny prezes zakładów wciąż zapewnia, że stara się uratować zakład, ale wymaga to czasu i cierpliwości.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nalezności pracownicze były nie płacone od kilku lat. Wystarczy wysłuchac pracowników , ale tych byłych , bo obecni sie boja mówić. Przeciez płacone było z opóznieniem od lat. Były prezes uregulował należności po otrzymaniu nalezności od Leclerca. Miały bycpieniądze przeznaczone na budowę zakładu. Przeznaczył na regulacje pensji, ZUS, Urzędu Skarbowego. Spytajcie ile wypłacił sobie , koleżance prokurent Nalezy spytać właśnie zarząd jego kadencji skąd te długi, kto odpowiada za taką gospodarkę. Ale dzisiaj jest głównym akcjonariuszem Elmeat Gdyby był taki niewinny to sam zasiadł by w Radzie Nadzorczej. Ale dał to miejsce swojej córce bo ma inne nazwisko i mysli że nikt tego nie kojarzy.
Reklama