UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wsparcie dla przedsiębiorców

Elbląg, Wsparcie dla przedsiębiorców

4 lutego o godz. 10 w Elbląskim Parku Technologicznym przy ul. Sulimy 1 odbędzie się zorganizowane przez Biuro Wsparcia Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego spotkanie, na którym omówione będą ważne i ciekawe dla przedsiębiorców zagadnienia.

Wśród prezentujących poszczególne tematy będą przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, oraz Urzędu Skarbowego.
       Spotkanie ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowaniu przedsiębiorcy.
      
       Tematy, które zostaną omówione to:
      
       1. Nowe zasady funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych.
       Możliwości otrzymania najwyższej w kraju pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego nawet do 70% wartości inwestycji. Podany zostanie przykład obliczania i wykorzystania pomocy.
      
       2. Zmiany w podatkach CIT, PIT, VAT.
       Podatek PIT: płatnik, formy opodatkowania, zaliczki na podatek, strata podatkowa, wynagrodzenie małżonka jako koszt uzyskania przychodu.
       Podatek CIT: zmiana zasad rozliczania samochodów osobowych wykorzystywanych w działalności, zmiany w amortyzacji, nowa stawka podatku CIT dla małych podatników, nowa ulga na prace badawczo-rozwojowe (Innovation Box).
       Zmiany w zakresie: podatku od nieruchomości komercyjnych, rozliczania podatku u źródła, opodatkowania dochodów z praw własności intelektualnej, dokumentacji podmiotów powiązanych, opodatkowania dochodów z niezrealizowanych zysków, stosowania kopii certyfikatów rezydencji podatkowej, przekazywania organom podatkowym informacji o schematach podatkowych (MDR).
       Omówienie najważniejszych zmian w podatku VAT.
      
       3. Usługi ZUS dla biznesu.
       Ulgi w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne.
       Krócej, prościej, taniej: e akta, e-ZLA, prosty kontakt, udzielanie pomocy przez doradców, załatwianie spraw „od ręki”.
      
       Potwierdzenie przybycia: tel. 55 239 32 90 lub bwp@umelblag.pl
Łukasz Mierzejewski, UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama