UWAGA!

Wspólnoty górą

Elbląg, Remontowane elewacje to coraz częstszy widok w Elblągu - na zdjęciu ulica Hetmańska
Remontowane elewacje to coraz częstszy widok w Elblągu - na zdjęciu ulica Hetmańska

Boom remontowy w Elblągu. Od początku roku Urząd Miejski wydał już 106 zezwoleń na remonty budynków mieszkalnych.

Przez cały ubiegły rok takich zezwoleń wydano 139. Efekty widać gołym okiem - od około 3 lat w szybkim tempie przybywa odświeżonych, barwnych elewacji. Co ciekawe, o ile jeszcze rok temu większość prac remontowych prowadziła jedna z największych spółdzielni - „Sielanka”, o tyle teraz dominują modernizacje budynków wspólnot mieszkaniowych. Ich wnioski stanowią 60 procent wszystkich, jakie wpłynęły do ratusza.
     - O zgodę na remonty elewacji zwraca się do urzędu coraz więcej administratorów - mówi rzeczniczka prezydenta, Agnieszka Staszewska. - Co ważne, nie tylko odnawia się elewacje, ale także ociepla budynki. Dzięki termomodernizacji ich mieszkańcy zużywają nawet o około 30 procent mniej ciepła.
     Obok wspólnot, w tym roku remonty swoich budynków będzie też prowadzić m.in. kolejna duża spółdzielnia - „Nad Jarem”.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jak by niebyło elbląg jest ładnym miastem .. i takie remonty to ukazują :) aby było ich jeszcze więcej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  adi strach(2005-07-14)
 • Elblag jest "wiecznym", miastem o burzliwej i ciekawej historii!
 • Obydwa poprzednie komentarze są trafione w 10 ;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sebastian(2005-07-14)
 • I oby sie tu RWEL nie wypowiadał
 • Elbląg to nudna nora w korej nic ciekawego niema wreszscie niedługo sie stąd wyprowadzam jak najdalej elbląga. Każdy z moich znajomych i rodziny z innych miast jak są w elblągu to mówią że elbląg to wiocha, nigdy nie słyszałem pozytywnej opinni o elblągu
 • Słuchaj "w'! Gdy mieszkalem w E-gu myślalem tak jak ty. Wyprowadzilem sie za pracą i meszkam w stolicy naszego wojewodztwa. Nawet porównania nie ma. Nie wiem czy jest inne miasto jak stolica woj. które tak przypomina poprzedni system. Teraz milo wspominam Elbląg. Gdy tu powracam to w oczach widze jak sie zmienia i pieknieje. Z chęcią bym wrócił na stare śmieci. Jest takie powiedzenie: Wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ziomek(2005-07-15)
 • Miło by było, gdyby Decydenci z ul: Kościuszki uwzględnili w swoicich planach prac konieczność wymienienia okien na strychach. okien w klatkach schodowych, okien w piwnicach i drzwi zewnętrznych w budynku przy ul: Grottgera 64 - 66 - 68. Klatki schodowe piwnice i strychy to jeden wielki obskurny brud. Będzie wtedy nam cieplej, czyściej. Ale to przecież tylko marzenia chołoty z Grottgera, bo gdybyśmy mieszkali przy Kościuszki to.....
 • Wybacz szlachetny mieszkańcu Grottgera ale pleciesz bzdury. Nikt inny poza wspólnotą mieszkaniową nie może decydować o substancji mieszkaniowej. I jeśli macie pieniądze na koncie nie powinno być żadnego problemu z wypełnieniem prawomocnej uchwały wspólnoty o dokonaniu czegoś tam - chyba, że wspólnota sama nie wie co by chciała.
 • Mieszkańcy bloku przy Grottgera to renciści i emeryci. Nie potrafią zabiegać o swoje prawa. W tym też ich nieszczęśćie.
 • O JAKA NIBY STOLICE WOJEWODZTWA WAM CHODZI? JA ZNAM TYLKO JEDNA. BYL JEST I ZAWSZE NIA BEDZIE ELBLAG, W KTORYM MIESZKALEM, MIESZKAM I BEDE MIESZKAL. ZNALALEM TU PRACE, A SZUKALEM W WIOCE MADE IN PGR OLSZYNKOWO, ALE CALE SZCZESCIE ZE SIE OPAMIETALEM. WIEC PRACUJE TU W ELBLAGU, DOBRZE ZARABIAM I BEDEE JESCZE LEPIEJ ZARABIAL! A TEKSTY W STYLU WYPROWADZAM SIE Z ELBLAGA TO PO PROSTU TCHORZOSTWO, BRAK WYKSZTALCENIA I UMIEJETNOSCI RADZENIA SOBIE W ZYCIU.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PATRYJOTA STOLICY ELBLAG(2005-07-15)
 • Rwel ! Nie daj się! Czytam pilnie !
 • A kiedy będa remontowane budynki,które nie są wspolnotami my tez płacimy za mieszkanie tak jak inni tylko nasze poieniądze nie wiadomo gdzie znikaja, bo w tych budynkach nawet na pomalowanie klatki schodowej nie ma pieniędzy. Nie każdego stać na wykupienie mieszkania a czynsze sa wszedzie takie same. Dlaczego we współnotach na remonty pieniadze są , widocznie sa właściwie wydawane i odpowiednia zarządzane.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkanka ZBK(2005-07-16)
Reklama