UWAGA!

Z drogami nie po drodze

 Elbląg, Mieszkańcy ul. Pomorskiej czekają na remont nawierzchni od kilkudziesięciu lat
Mieszkańcy ul. Pomorskiej czekają na remont nawierzchni od kilkudziesięciu lat (fot. Anna Dembińska)

Na remont dróg w Elblągu w przyszłym roku miało być zaledwie 100 tysięcy złotych. Po interwencji radnych prezydent znalazł jeszcze 400 tysięcy złotych. Ale to ciągle kropla w morzu potrzeb. - Mieszkańcy od lat piszą do prezydenta w sprawach różnych ulic, a jedyną odpowiedź, jaką otrzymują, to że nie ma pieniędzy. Trzeba mieszkańców traktować poważnie – uważa radna Maria Kosecka. Dyskusja o drogach zdominowała dzisiejsze posiedzenie komisji gospodarczej w sprawie budżetu miasta.

Dzięki interwencji radnych do projektu budżetu Elbląga na 2018 rok wpisano remonty nawierzchni lub chodników ulic: Częstochowskiej, Królewieckiej, Witkiewicza, Makuszyńskiego, Kłoczowskiego, Konopnickiej, Jaworowej, Matejki i Wyżynnej. Prace będą kosztować w sumie 400 tysięcy złotych, więc nie będzie to gruntowna przebudowa, a raczej cząstkowa modernizacja. Potrzeb jest znacznie więcej, o czym po raz kolejny dyskutowali radni z poszczególnych okręgów,
       - Jak mam odbierać odpowiedź prezydenta na pismo mieszkańców ul. Pomorskiej (z powodu braku kanalizacji deszczowej na ulicy woda zalewa ich piwnice), w którym napisano m.in., że wielu mieszkańcom zalewa piwnice, a wiceprezydent nie potrafi określić terminu modernizacji tej ulicy – pytała podczas dzisiejszego posiedzenia komisji gospodarki miasta radna Maria Kosecka. - Trzeba traktować mieszkańców i radnych poważnie. Ludzie od lat piszą wnioski do prezydenta w tych samych sprawach i nic się z nimi nie dzieje.
       - Aby doprowadzić wszystkie miejsce drogi do idealnego stanu potrzeba kilkuset milionów złotych. Tylko wnioski mieszkańców opiewają na kilka milionów złotych – odpowiedział wiceprezydent Janusz Nowak.
       - Obnażył pan swoje nastawienie do tej sprawy. Mieszkańcy wystawią panu za to rachunek – przestrzegała radna Kosecka.

  Elbląg, Z drogami nie po drodze
fot. Anna Dembińska

- Trzeba było nie wydawać tylu milionów złotych i na wiadukt i na tunel na Zatorze, to byłyby pieniądze – krytykował radny Janusz Hajdukowski.
       Radny Ryszard Klim przypomniał, że to z inicjatywy komisji gospodarki miasta powstał harmonogram modernizacji dróg na lata 2015-2018. - Tego dokumentu powinniśmy się trzymać, brakuje jednak konsekwencji – przypomniał wiceprezydentowi Nowakowi.
       - Niech komisja wyznaczy priorytety, które ulice mamy remontować w pierwszej kolejności i będziemy się tego trzymać – zadeklarował Janusz Nowak.
       Na wniosek radnego Zenona Lecyka komisja gospodarki miasta zdecydowała, że radni do trzy miesiące będą otrzymywać od urzędników raport z przebiegu prac, by można było na bieżąco aktualizować program modernizacji elbląskich ulic.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • To ostatnia kadencja Wroblewskiego. Dawać ledwie 400 tysięcy na remonty dróg w roku wyborczym to może sobie Pasłęk. A przy okazji - jak ci z UM wyłączają światła na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Mickiewicza to niech postawią tam policję do kierowania ruchem bo tam aż się prosi o tragedię.
 • Pieniądze by były gdyby rządzący elblagiem konkretnie walneli w stół w olsztynie. Podobno są dwa równorzędne miasta Elbląg i olsztyn. Tylko olsztyn buduje od nowa wszystkie ulice a Elbląg lata na lacie. Zj,,,, c wojewodę i marszałka co nie potraficie to po wyborach na aut. Czy wreszcie Elbląg przestanie być miastem do kopania idegradacji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  34
  6
  Zły i WKU elblazanin (2017-12-20)
 • PIS preferuje olsztyn i tyle w temacie. A pięścią w stół to możesz sobie walić w domu. Niestety.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  11
  Pismen(2017-12-20)
 • I po przeczytaniu tego wpisu pismem dojdziemy do wszystkiego. Jak strusie głową w piach i olsztyniaki niech nad kopia w zad. A wala widzieli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  1
  Nigdy (2017-12-20)
 • A za to że PiS dał olsztyniakom 32mln to macie pod górkę. Elblazanie nigdy wam tego nie daruja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  3
  Zniesmaczoni (2017-12-20)
 • Ku..a mać!Wyśmienicie te tramwaje w mieście,czy nie wy pier...ne karierowicze z pzpr!
 • Pani radna Kosecka najszybciej znalazła by oszczędności, wystarczy mniej grzebać w przeszłości. Az dziw bierze, że do tej pory nie ma pomnika na miarę epoki w której żyje.
 • Zapraszam na Freta, ulica zapomniana przez władze miasta, Pan Nowak chyba tylko raz się tu zapuścił, bo szkoda samochodu, a mieszkańcy muszą chodzić po krzywym chodniku i jeździć po drodze walającej o pomstę
 • Właśnie, hołubione zatorze, a zawodzie to co, gorsi tu mieszkają?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  2
  takitam(2017-12-20)
 • Wyżynna juz dawno powinna byc zrobiona! Nie dosc, ze przy tej ulicy znajduje sie szkola, przedszkole, kosciol i inne uslugi to jeszcze w budzecie obywatelskim dostala ponad tysiac glosow! Zapraszam do przejechania sie po owej ulicy, dziura na dziurze! Skandal! Ile jeszcze mozna czekac az zrobia ta ulice? Jak na razie to raz w roku lataja te dziury ale co z tego jak po tygodniu sa nowe z powodu ciaglego ruchu?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  4
  Migotka(2017-12-20)
 • potrzebne prezydentowi Nowakowi kilkaset mln zl na remonty wszystkich dróg wydal prezydent Slonina na Modrzewinę. Prosże do niego kierować uwagi.
 • Gdyby miasto Elbląg miało takiego prezydenta ja ma Gdynia to by było i się działo. A tak to, a szkoda pisania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  3
  Uwaga (2017-12-20)
Reklama