UWAGA!

Z dworca już bez objazdów

 
Elbląg, Przebudowa skrzyżowania kosztowała 1,4 mln złotych
Przebudowa skrzyżowania kosztowała 1,4 mln złotych (fot. Anna Dembińska)

Przebudowane skrzyżowanie ul. Mickiewicza z al. Grunwaldzką zostało dzisiaj oficjalnie oddane do użytku. Dzięki tej inwestycji ruch w tym miejscu ma być bardziej płynny.

Z przebudowy skrzyżowania najbardziej powinni się ucieszyć pasażerowie i kierowcy PKS i innych linii autobusowych, którzy zyskali bezkolizyjny wyjazd z dworca.
       - Z chwilą rozpoczęcia przebudowy ul. Lotniczej i budowy wiaduktu mieliśmy duży problem, bo wjazd na dworzec był mocno utrudniony. Nie chodzi tylko o autobusy, ale także o stację diagnostyczną. Przez utrudniony dostęp straciliśmy klientów – mówił Władysław Brachun, prezes PKS Elbląg.
       W ramach inwestycji miasto przebudowało skrzyżowanie z trójwlotowego na czterowlotowe, przebudowano zatoczkę autobusową, sygnalizację świetlną, oświetlenie uliczne oraz odwodnienie. Ponadto Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wykonało przebudowę sieci ciepłowniczej. Inwestycja kosztował 1,4 mln zł i była w całości sfinansowana z budżetu miejskiego.
       Na razie do nowego skrzyżowania muszą przyzwyczaić się kierowcy, którzy dziś na bazę kierowali się po staremu, nadal korzystając z wjazdu przy stacji paliw.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama