UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zanim zaczną kopać Mierzeję, będą szukać niewybuchów

 
Elbląg, Teren, na którym trwają prace geologiczne, został ogrodzony
Teren, na którym trwają prace geologiczne, został ogrodzony (fot. Nadleśnictwo Elbląg)

102 tysiące złotych będzie kosztować rozpoznanie saperskie terenu, na którym ma być budowany kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną. Urząd Morski w Gdyni wybrał wykonawcę prac – firmę z Katowic. Poszukiwania mają objąć obszar 33 hektarów i potrwać około miesiąca.

Planowana przez rząd inwestycja czeka na pozwolenie na budowę. Wniosek w tej sprawie złoży do wojewody Urząd Morski w Gdyni, który posiada już pozytywną decyzję środowiskową. Zanim wyłoniony zostanie wykonawca przekopu, urzędnicy przygotowują teren pod budowę. Przebieg przekopu wytyczyli już geodeci, trwają prace geologiczne, teren został ogrodzony przez Urząd Morski.
       „Ze względu na poruszające się w tym obszarze specjalistyczne maszyny i prowadzone prace ziemne prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do treści tablicach informacyjnych oraz ograniczeń wynikających z ogrodzenia tego terenu” - informuje Nadleśnictwo Elbląg na swojej stronie internetowej.
       W najbliższych dniach teren wokół miejscowości Nowy Świat, gdzie ma powstać kanał, zbada specjalistyczna firma, zajmująca się rozpoznaniem saperskim. W konkursie ofert Urząd Morski w Gdyni wybrał przedsiębiorstwo Nemo z Katowic, które za pomocą detektorów przeszuka teren około 33 hektarów do głębokości 6 metrów, szukając na nim niewybuchów, niewypałów, amunicji i innych przedmiotów, mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, a także innych przedmiotów metalowych, utrudniających inwestycję. Poszukiwania mają trwać 37 dni i kosztować 102 tysiące złotych. Z badań ma być sporządzony raport, który firma przekaże Urzędowi Morskiemu.
       Budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną w miejscowości Nowy Świat powinna ruszyć w 2019 roku. Rząd szacuje, że będzie kosztować ok. 880 mln złotych, ale niewykluczone że koszty będą o wiele większe. Inwestycja ma być gotowa do 2022 roku.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama