UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmiana warty w Euroregionie Bałtyk

Elbląg, Zmiana warty w Euroregionie Bałtyk
(fot. nadesłane)

Jacek Protas wręczył dziś (21 lutego) Michaiłowi Pliuchinowi, zastępcy Gubernatora Obwodu Kaliningradzkiego, symboliczny młotek do prowadzenia obrad Euroregionu Bałtyk. Tym samym zakończyło się dwuletnie, polskie przewodnictwo w tej organizacji.

Marszałek Jacek Protas objął prezydenturę na początku 2009 roku podczas posiedzenia Rady Euroregionu w Rynie. W 2010 roku przewodnictwo w organizacji powinien przejąć przedstawiciel samorządu litewskiego. Ze względu na reformę samorządową u naszego sąsiada, Rada Euroregionu przedłużyła kadencję marszałka o kolejny rok. Był to pierwszy tego typu przypadek w historii organizacji.
       - Pełniąc funkcję prezydenta Euroregionu dążyłem do usprawnienia pracy organizacji i dostosowaniu jej struktury do nowych wyzwań. Od początku postawiliśmy na współpracę młodzieży z krajów partnerskich - mówił Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Mam nadzieję, ze ten rok będzie oznaczać dla regionów nadbałtyckich dalsze umacnianie stosunków społecznych i gospodarczych.
       W czasie dwuletniej prezydentury doszło do istotnych zmian w funkcjonowaniu Euroregionu Bałtyk. Zdefiniowano strategiczne cele organizacji oraz określono nowy podział kompetencji organów. Obecnie najważniejszą rolę w organizacji odgrywa Prezydium, które rozszerzono o nowego polskiego przedstawiciela – Stowarzyszenie Gmin RP Euroregionu Bałtyk.
       - Kierując pracami Euroregionu Bałtyk dążyłem do zwiększenia roli organizacji na arenie międzynarodowej. Zacieśniliśmy współpracę z Komitetem Regionów Unii Europejskiej. Rozpoczęliśmy także dyskusję o roli Euroregionu w Partnerstwie Wschodnim – mówi Jacek Protas.
       Przypomnijmy, że Euroregion Bałtyk to forum współpracy regionów południowego Bałtyku. W jego skład wchodzą województwa warmińsko-mazurskie i pomorskie, regiony Blekinge, Kalmar i Kronoberg w Szwecji, hrabstwo Bornholm w Danii, Obwód Kaliningradzki oraz Okręg Kłajpedzki na Litwie.
      
       Ostanie dwa lata w euroregionie Bałtyk:
       - 24 - 26 lutego 2009 roku - Objęcie prezydencji podczas posiedzenia Rady Euroregionu Bałtyk w Rynie
       - 9 czerwca 2009 roku - Rozpoczęcie realizacji Projektu Współpracy Transgranicznej i Komunikacji Młodzieży Yc3
       - 16-18 lipca 2009 roku - Prezentacja dziedzictwa kulinarnego Warmii i Mazur przez grupę kulinarną z Aniołowa podczas Festiwalu Bałtyckiego w Karlshamn
       - 4 - 5 sierpnia 2009 roku - Konferencja „Wieś – tu żyję, pracuję i odpoczywam” oraz spotkanie Grupy Roboczej Euroregionu Bałtyk ds. Rozwoju Obszarów Wiejskich
       - 20 sierpnia 2009 roku - Wizyta w Olsztynie delegacji ze szwedzkiego Regionu Kalmar, na czele z Panem Leifem Larssonem, Przewodniczącym Rady Regionu
       - 15 - 17 września 2009 roku - Seminarium w Rynie „Wokół Bałtyku – Europejskie Inspiracje” na temat współpracy w Regionie Morza Bałtyckiego i Partnerstwa Wschodniego organizowane wspólnie z Komitetem Regionów UE
       - 2 - 5 października 2009 roku - Plener malarsko-fotograficzny dla młodzieży Euroregionu Bałtyk w Olsztynie
       - 7 października 2009 roku - Seminarium Euroregionu Bałtyk i Komitetu Regionów UE w Brukseli na temat wdrażania Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego
       - 21 października 2009 roku - Spotkanie z Ministrem Spraw Wewnętrznych Republiki Litewskiej
       - 4 - 6 listopada 2009 roku - Posiedzenie Rady Euroregionu Bałtyk w Starych Jabłonkach
       - 15 stycznia 2010 roku - Przyjęcie Stanowiska na temat Strategii UE 2020
       - 21 stycznia 2010 roku - Posiedzenie Prezydium Euroregionu Bałtyk w Gdańsku
       - 11 lutego 2010 roku - Spotkanie dyrektorów administracji regionalnych w Kopenhadze
       - 4 - 5 marca 2010 roku - Posiedzenie Rady Euroregionu Bałtyk w Elblągu
       - 22 kwietnia 2010 roku - Posiedzenie Prezydium Euroregionu Bałtyk w Olsztynie
       - 17 - 18 czerwca 2010 roku - Konferencja Interesariuszy Euroregionu Bałtyk w Elblągu
       - 23 września 2010 roku - Posiedzenie Prezydium Euroregionu Bałtyk w Kopenhadze
       - 28 - 29 października 2010 roku - Posiedzenie Rady Euroregionu Bałtyk w Kosta
      
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama