UWAGA!

Znak pokaże: wiadukt czy tunel

 
Elbląg, Projektanci mają dać odpowiedź, co połączy Zatorze z resztą miasta: wiadukt czy tunel
Projektanci mają dać odpowiedź, co połączy Zatorze z resztą miasta: wiadukt czy tunel (fot. arch. AD)

Ponad pół miliona złotych wyda miasto na opracowanie projektu wiaduktu i studium wykonalności tunelu, który połączy Zatorze z centrum Elbląga. To o połowę mniej niż początkowo zakładano.

Wiadukt czy tunel? Na to pytanie mają odpowiedzieć projektanci, którzy podejmą się opracowania dokumentacji na zlecenie miasta. Na ten cel Elbląg przeznaczył milion złotych. Do przetargu stanęły trzy firmy, wybrano najtańszą ofertę opiewającą na  574 410,00 zł. Za tyle zadanie wykona firma Znak Gdańska sp. z o.o. Ma na to czas do końca maja 2015 r.
       - Nie czekając na te rozstrzygnięcia, miasto jak najszybciej udrożni połączenie ulicy Akacjowej z Lotniczą, by mieszkańcy nie musieli czekać w korkach przed przejazdami kolejowymi. Dołożymy wszystkich starań, by stało się to jeszcze w tym roku – powtarzała wielokrotnie Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Droga z Akacjowej do Lotniczej przebiega przez teren byłych koszar, których właścicielem jest miasto. Na odcinku około 100 metrów droga leży jednak na terenie Aeroklubu Elbląskiego. Władze miasta zapowiedziały, że będzie prowadzić rozmowy na temat przejęcia tego gruntu od aeroklubu.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama